Спецпроєкти

10 країн із найсуворішими покараннями для порушників карантину


У кожному куточку світу знайдеться людина, яка вирішить, що коронавірус – це масонська змова або звичайний грип, а вимоги ізоляції – просто панікерство і обмеження її свобод. Багато хто нехтує умовами карантину, продовжуючи вести свій бізнес, влаштовуючи пікніки з великими компаніями друзів на природі або просто виходячи на вулицю без особливої потреби. Країни, які вже зіштовхнулися із загрозою надто стрімкого розповсюдження коронавірусу, намагаються боротися з порушниками правил за допомогою штрафів або навіть ув’язнення.

Ми зібрали список держав, у яких встановлені найжорсткіші правила для «антипаникерів». А збанкрутіти можна не лише через економічні негаразди, а й завдяки величезним грошовим стягненням за порушення карантину.

Канада

Штраф до 1 000 000 $

або

ув’язнення до 3 років

Канада ухвалила Карантинний акт ще у 2005 році, після епідемії SARS у 2003 році в Торонто. Це був також варіант коронавірусної інфекції, тяжкий гострий респіраторний синдром, від якого тоді в Торонто померло 44 людини. Акт мав на меті убезпечити Канаду в разі повторення епідемії і як ніколи доречний у 2020-му. Самі канадці стверджують, що акт діяв завжди, нехай і не в такий публічний спосіб, як зараз.

Зараз 14-денна самоізоляція обов’язкова для тих, хто прилітає в Канаду із зон підвищеного ризику чи з симптомами COVID-19, а також для інфікованих на коронавірус до повного одужання.

Чехія

Штраф до 130 000 $

або 

ув’язнення до 6 років

6-го березня в Чехії анонсували нові правила для всіх, хто прилітає з Італії, – залишатися на карантині впродовж 14 днів. Інакше на порушників очікуватиме штраф до трьох мільйонів чеських крон. Також у Празі люди обов’язково мають носити маски в магазинах, офісах, лікарнях і адміністративних будівлях – інакше їм загрожує штраф до 20 000 крон (780$).

Китай

Смертна кара

або

штраф до 1 000 $

За навмисне приховування симптомів коронавірусу в КНР запровадили кримінальну відповідальність, також санкції можуть бути застосовані в разі відмови історії своїх пересувань або порушення карантинного режиму. Залежно від створеної небезпеки суспільству покарання варіюється від штрафів до десятирічного ув’язнення, пожиттєвого строку і навіть смертної кари.

Сингапур

Штраф до 10 000 $

або

ув’язнення до 6 місяців

Кожен, у кого в Сінгапурі виявили коронавірус, має відповісти на багато запитань щодо своїх контактів і пересувань за останній час. Відмова буде розцінюватися як порушення закону, за яке людині загрожуватиме штраф у кілька тисяч доларів або ж місяці у в’язниці.

Ізраїль

Штраф до 1 300 $

або

ув’язнення до 7 років

Ізраїльтяни, які повертаються додому з країн із високим рівнем захворювання на COVID-19, мають дотримуватися традиційного 14-денного карантину. У цей час вони вважаються потенційно хворими на коронавірус, а отже, небезпечними для суспільства. Тож за порушення режиму самоізоляції люди можуть отримати штраф або до семи років за ґратами. 

ОАЕ

Штраф до 300 000 $

або

ув’язнення до 5 років

В Об’єднаних Арабських Еміратах покарання можна отримати за поширення недостовірної інформації про коронавірус. Фейк у соцмережах може коштувати близько року в’язниці.

Також не варто порушувати карантинні норми. За порушення режиму самоізоляції можуть покарати ув’язненням до 3 років, а якщо через дії інфікованої людини заразиться й помре хтось інший, то до 5 років. 

Молдова

Штраф до 3 000 $

або

ув’язнення до 7 років

У Молдові також діє покарання за розповсюдження неправдивої інформації щодо коронавірусу – за поширення фейків можна понести кримінальну відповідальність. 

Іспанія

Штраф до 600 000 євро

Карантин в Іспанії, яка станом на 20 березня вийшла на друге місце в Європі за кількістю хворих на COVID-19, передбачає суворі санкції за його порушення. Мінімальний штраф за недотримання карантину складатиме 600 євро, а в особливо серйозних випадках може збільшитися в тисячі разів. Штрафи можуть виписувати за відмову ідентифікувати себе перед поліцейськими або надання їм хибних даних. А особливо великі суми отримують ті, хто порушить закон повторно. Покарання погрожує й чоловіку, який нещодавно в Іспанії вирішив обійти карантин, вигулюючи іграшкового песика.

Норвегія

Штраф до 2 000 $

або

арешт до 15 днів

Хоча покарання в Норвегії (яка на 14 місці у світі за кількістю хворих) не настільки високі, як у попередніх країнах, однак для частини населення вони здалися справжнім посяганням на їхні права та свободи. Спроби обмежити пересування людей сприймають як передумову авторитарного режиму в Норвегії та відхід від демократичних принципів.

Штрафи (до 2 000 $) чекатимуть тих норвежців, які залишать будинок упродовж карантину. Також передбачені аналогічні штрафи для організаторів публічних подій, а за прецедент сума збільшиться до 4 200 $.   

Албанія

Штраф до 83 000 євро

В Албанії будуть карати організаторів культурних і політичних зібрань упродовж карантину – штрафи для них можуть сягати 40 000 євро. Під цю заборону потрапляють і концерти, і бізнес-конференції, і спортивні події. Телевізійним студіям заборонено запрошувати більше двох людей одночасно на програму – інакше вони матимуть покарання 8 300 євро. А найбільші штрафи (83 000 євро) сплатять ті продуктові крамниці та аптеки, які продають товари, порушуючи санітарні норми, призначені для боротьби з інфекціями. 

P.S. Любий читачу, ми хочемо познайомитися з тобою ближче. Можеш, будь ласка, відповісти на кілька питань? А ще там знайдеш інфо, як долучитися до секретного клубу із подарунками від наших партнерів ;) Let’s talk!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь