Спецпроєкти

Вакцина, закон, одужання. Перемоги дня у боротьбі із коронавірусом


У США почалися перші клінічні випробування вакцини проти коронавірусу.

 • Четверо добровольців отримали першу з двох доз вакцини. Очікується, що в цьому випробуванні візьме участь сорок п’ять добровольців.
 • Добровольці отримали різні дози експериментальної вакцини. Кожному з них зроблять по два щеплення в руку з різницею 28 днів.
 • Вакцина не буде доступною широкій громадськості принаймні рік, оскільки вона не перевірена на безпеку та ефективність.
 • Вакцину вводили пацієнтам у дослідницькому інституті охорони здоров’я Kaiser Permanente в Сіетлі.
 • Ця вакцина була розроблена Національним інститутом охорони здоров’я та приватною біотехнологічною компанією Moderna
 • Першою людиною, яка отримала щеплення, стала 43-річна мешканка Сіетлу Дженніфер Голлер.

Клінічні випробування, які фінансує Національний інститут охорони здоров’я, проводять одразу на людях, пропускаючи стадію перевірки препарату на тваринах. Так зазвичай роблять, аби переконатися, що вакцина активізує імунну систему.

Вакцина була створена за 42 дні. Тест-вакцина працює, виробляючи нешкідливі білки, щоб спонукати організм до створення антитіл. Дослідники сподіваються, що з її допомогою вони зможуть налаштувати імунну систему людини для боротьби з вірусом.

Але навіть якщо випробування минуть успішно, знадобиться ще час від 1 року до 18 місяців для визначення безпечности та ефективности вакцини проти нового коронавірусу.

Сьогодні, 17 березня, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №3219 про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

 • Передбачається, що медпрацівникам, які задіяні на роботах з ліквідації коронавірусу в Україні, доплачуватимуть до 200% зарплати. Також будуть здійснені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльности.
 • Законом також встановлюється відповідальність за порушення санітарних норм під час поширення коронавірусної інфекції. Зокрема, для осіб, які можуть бути інфіковані COVID-19, за самовільне залишення місця обсервації (карантину) передбачена адміністративна відповідальність. А за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням буде підвищено кримінальну відповідальність.
 • Крім того, буде спрощено процедуру державних закупівель товарів для боротьби з коронавірусом. Зокрема буде звільнено від сплати ввізного мита та ПДВ лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання, призначені для запобігання виникнення і поширення COVID-19. Ціни на товари медичного призначення та соціально значимі товари контролюватиме Кабінет Міністрів України.

Буде також запроваджено комплекс правових норм, спрямованих на захист прав фізичних і юридичних осіб під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), а саме:

 • можливість роботи вдома для працівників, державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки;
 • надання права власникам змінювати режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема щодо прийому та обслуговування фізичних і юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через вебсайти та інші комунікаційні засоби;
 • заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни);
 • заборона на притягнення до адміністративної відповідальности іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України, у зв’язку із введенням карантинних заходів;
 • віднесення юридичного факту введення карантину до форсмажорних обставин;
 • продовження строків отримання та надання адміністративних та інших послуг;
 • низка заходів, спрямована на захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, надання житлових субсидій, реєстрації безробітних тощо;
 • заборона на проведення органами державного нагляду планових заходів зі здійснення державного контролю у сфері господарської діяльности.

У світі станом на сьогодні, 17 березня, зареєстровано 189 386 випадків захворювання COVID-19, з них 80 643 одужали. В Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. У Чернівецькій області – чотири випадки, м. Київ – два та в Житомирській області – один (летальний).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎