Спецпроєкти

Час заощаджувати. 5 мобільних застосунків, що допоможуть раціонально витрачати гроші


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

Будемо відвертими: ще кілька місяців тому далеко не всі відповідально ставилися до фінансової подушки безпеки чи планування бюджету. Здавалося, робочі проєкти знайдуться завжди, а жити краще сьогоднішнім днем. Але коронавірус, стрімке збільшення безробіття та невідворотна економічна криза вирішили трішки інакше. 

Якщо без чергового онлайн-курсу прожити на карантині можна, то підвищення фінансової грамотности краще не відкладати. Чи знаєте ви, скільки зазвичай витрачали на продукти, кав’ярні, таксі та кіно? Якщо ні, в складних ситуаціях (як зараз) життя може стати більш стресовим та невпевненим.    

На щастя, стежити за своїм бюджетом сьогодні доволі зручно. Потрібно виконати лише два кроки: завантажити собі спеціальний застосунок та (трохи складніше) не забувати заносити в нього геть усі витрати – від поповнення мобільного до сплати за квартиру або кредитних відсотків. Коли це стане звичкою, ви не тільки бачитимете, що конкретно з’їдає надто багато грошей, але й краще контролюватимете себе перед покупками. Адже в голові вмикатиметься ліхтарик: цю суму забути не вийде, доведеться фіксувати її.

Які застосунки можна використовувати для цього? Дивіться наш список.

Mint

Ця програма претендує бути найвичерпнішою з усіх. Щоби додаток працював ефективно, до нього потрібно приєднати всі наявні картки. Mint оновлюватиме залишок коштів за всіма вашими рахунками (що зручно, якщо у вас їх назбиралося більше двох або частина з них – валютні). Також застосунок надаватиме графіки про категорії витрат, нагадуватиме про сплату рахунків і боргів та навіть надсилатиме вам поради щодо варіантів заощаджень. Окремо ви можете налаштувати систему попереджень: коли витрати досягнуть визначеного ліміту, застосунок попередить вас про це.

Основний недолік: Mint можна завантажити тільки на Android, тому власникам айфонів доведеться гортати далі.    

PocketGuard

До цієї програми ви також можете прив’язати свої картки. Головний її плюс — можливості планування витрат. Застосунок вираховує, скільки грошей у вас залишиться після сплати всіх необхідних платежів: оренди, комуналки, кредитів, підписок тощо. Далі цю суму ви можете розбивати на періоди. Наприклад, дізнатися, скільки грошей ви можете витрачати щодня чи впродовж одного тижня. Така функція корисна всім, хто вже за два тижні після зарплати не знав, куди поділися всі гроші та як дотягнути до кінця місяця.  

YNAB

You Need a Budget — це вже трохи серйозніший рівень. Застосунок буде не просто допомагати вам не опинитися у фінансовій ямі, а ще й заохочуватиме інвестувати чи хоча б завчасно гасити борги. Філософія YNAB: кожна зароблена вами гривня має працювати. Це не значить, що першого числа щомісяця ви сидите без копійки на рахунках. Але вільні кошти (на думку розробників) вигідніше перевести на депозити чи зробити інвестиції. Тому вам потрібно визначитися із цілями та вказати це в програмі. Потім YNAB буде пропонувати, як розподілити ваш бюджет відповідно до потреб і кінцевої мети.

Це єдина платна програма в цьому списку (12$ на місяць). Але перші 34 дні — безкоштовний тестовий режим.  

Cleo

Якщо графіки та таблички вам здаються нудними, скористайтеся програмою, яка працює у вигляді чат-боту. Після того як ви відкриєте доступ до банківських рахунків, на вашу вимогу Cleo повідомлятиме про залишок коштів, контролювати витрати та радити, як можна заощадити на цьому тижні. Усе це з гіфками, мемчиками та жартівливими приниженнями («здається, цього тижня ти облажався/-лася…») — наче ваш/-а друг/подруга раптово стали персональним бухгалтером. Коротше кажучи, мрія гіпстера.

Якщо вам буде геть сумно (а Сірі вже набридла), з Cleo можна навіть поспілкуватися на сторонні теми чи пограти в текстові ігри. Чим не заняття в період самоізоляції?

BillTracker

Якщо вам усе видається аж занадто прискіпливим, а надавати доступ до рахунків – страшно, є менш нав’язливі та лаконічні програми. Але в них потрібно не забувати вносити свої дані та власноруч підраховувати залишок.

BillTracker передбачає, що в нього ви вноситимете лише обов’язкові щомісячні платежі. Фактично він працює як календарик: ви проставляєте дати, коли необхідно щось сплатити, а застосунок завчасно нагадує вам про витрату. Гарний варіант, якщо ви вже кілька разів забували про комунальні чи податки. Мінус — ця програма доступна тільки для iOS.

Moneon

Ще один простий застосунок на «ручному керуванні». До нього можна не прив’язувати картки, а самостійно фіксувати витрачені кошти за різними категоріями. Наприкінці місяця дуже зручно аналізувати свої витрати та порівнювати їх із попередніми періодами. А особливістю застосунку є можливість вести облік разом із кимось. Це зручно, якщо у вас спільний бюджет із родиною чи партнером/-кою.

Є, звісно, найбільш хардкорний варіант — таблички в Excel або Google Таблицях. Якщо нормально розбираєтеся в них, то зводити бюджет буде доволі легко, а ще – безпечно та надійно. 

У будь-якому разі перші кроки із заощаджень потрібно починати з контролю витрат. Щонайменше вони не мають перевищували ваших доходів. А ідеальний варіант, до якого варто прагнути, — створення резервів десь у одну-дві заробітні плати. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь