Тест. Наскільки ти асексуальний/-а?
Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!
Зараз у західних масмедіа намагаються розповідати історії людей з різною сексуальною ідентичністю. Тема ЛГБТ у фільмах вже не сприймається як щось дивовижне, а про нормальність будь-якої непримусової сексуальної практики говорять часто та голосно. Однак поява асексуального персонажа досі викликає подив: згадайте хоча б зовсім побіжну появу асексуальної героїні в серіалі «Sex Education», де всім іншим ідентичностям присвячено значно більше екранного часу.
Через таке замовчування частина людей (за різними оцінками асексуали становлять від 1% до 5% населення) почувається дискомфортно: здається, що щось із тобою не так, коли всі навколо тільки й обговорюють секс. Хоча насправді небажання вести статеве життя є абсолютно нормальним.
Асексуальність – не діагноз, а цілий спектр різноманітного ставлення до сексу та стосунків загалом. Наш тест не має на меті поставити клеймо, а лише дає можливість поміркувати над запитаннями, які допоможуть краще зрозуміти власну ідентичність.
Тест. Наскільки ти асексуальний/-а?
Асексуальність
Твої відповіді показують, що зараз ти не відчуваєш потреби в сексуальних стосунках.
Хтось може бути асексуальним усе життя, у деяких ця сексуальна орієнтація проявляється в певні періоди. Асексуали можуть закохуватися та мати стосунки з іншими людьми. А можуть бути аромантиками та не відчувати потреби в постійному партнері/-ці.
Безпосередньо асексуальність не впливає на якість життя, тож жодних причин для хвилювань немає. Асексуальність не з’являється від психічних травм та не свідчить про якусь неправильну роботу організму.
Демісексуальність
У англомовних джерелах також поширене поняття «сірої сексуальности». Демісексуали можуть відчувати сексуальний або романтичний потяг, але тільки до людей, з якими у них формується стійкий емоційний зв’язок і духовна близькість.
Варто зазначити, що сексуальність – це не набір правил, яких людина дотримується все життя. Це цілий спектр, що пропонує нам багато можливостей поведінки. Тож цілком природно, що в стосунках з однією людиною ми можемо проявляти одну ідентичність, а коли умови змінюються – схилятися до чогось іншого.
Інший тип сексуальної орієнтації (гетеро-, гомо-, бісексуальність)
Це найпоширеніші сексуальні ідентичності, хоча, звісно, людина може визначати себе й іншими поняттями.
Наявність сексуального потягу до інших людей може змінюватися впродовж життя за своєю інтенсивністю та вираженістю. Тож цілком імовірно, що за певних обставин ваша ідентичність може варіюватися.
Також варто розрізняти асексуальність (яка є орієнтацією) від свідомого чи вимушеного утримання від сексу. Якщо за певних обставин ви вирішили чи змушені не вести статеве життя, але ваше ставлення до сексу не змінилося – сексуальна ідентичність зазвичай залишається тією самою.
Коли ти дивишся порно, які відчуття виникають?
Чи обов’язкові у фільмах та книжках сцени сексу?
Що у тебе асоціюється із сексуальним збудженням найбільше?
Секс – обов’язкова складова здорових стосунків між партнерами/-ками?
Чи є в тебе ієрархія особистих стосунків?
Жартівливий, але класичний вибір Джої з «Друзів»: секс чи їжа?
Як ти проявляєш своє захоплення людиною?
У якому віці в тебе вперше виник інтерес до сексу?
Які відчуття були найяскравішими після сексу?
Чи виникали в тебе складнощі з розумінням своєї орієнтації?