Спецпроєкти

Поширення коронавірусу в Україні та світі станом на 2 квітня


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

За даними Центру громадського здоров’я, станом на ранок 2 квітня в Україні 804 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 20 летальних, 13 пацієнтів одужало. За останню добу було зафіксовано 135 нових випадків.

Вінницька область — 51;
Волинська область — 10;
Дніпропетровська область — 10;
Донецька область — 7;
Житомирська область — 6;
Закарпатська область — 1;
Запорізька область — 19;
Івано-Франківська область — 74;
Кіровоградська область — 7;
м. Київ — 160;
Київська область — 64;
Львівська область — 11;
Луганська область — 3;
Одеська область — 14;
Полтавська область — 5;
Рівненська область — 19;
Сумська область — 26;
Тернопільська область — 106;
Харківська область — 1;
Херсонська область — 4;
Хмельницька область — 6;
Чернівецька область — 143;
Черкаська область — 54;
Чернігівська область — 3.

В Україні станом на 2 квітня зафіксовано 20 летальних випадків від коронавірусу. Серед померлих — 15 жінок і 5 чоловіків, всі вони були старше 50 років.

«Майже всі померлі — 88% — мали важкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень. Тому вік і наявність супутніх захворювань виявились основними предикторами смертності серед пацієнтів з коронавірусом», — зазначив на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також Міністерство охорони здоров’я попереджає, щоб люди не заходили у громадські місця (крамниці, аптеки тощо) без масок, оскільки на нинішньому етапі всіх розглядають, як потенційно інфікованих. «Коли є маска на обличчі, то виділення збудника, виділення біологічного матеріалу зменшується, і не досягає 1, 5 метра, а може виділятися не більше ніж на 10-15 сантиметрів. Тому маску ми рекомендуємо одягати саме з цією метою», –  заявив Ляшко на брифінгу.

Загалом у світі кількість інфікованих зросла до 937 170. 193 770 людей одужали та 47 235 померло від ускладнень, викликаних коронавірусом.

Міністерство охорони здоров’я вкотре заявляє – коронавірусна хвороба передається тільки крапельним та контактним шляхом.

Повітряний (вдихання людиною аерозолю, розсіяного в повітрі) шлях для COVID-19 не характерний.

  • Потрапляння крапель (зазвичай більше 5-10 мкм) з коронавірусом SARS-CoV-2 на слизові оболонки здорової людини відбувається в основному тоді, коли людина перебуває в тісному контакті (до 1 м) з тим, хто має симптоми гострого респіраторного вірусного захворювання (наприклад, лихоманка, кашель чи чхання).
  • Передача збудника може також відбуватися через руки, після контакту з забрудненими поверхнями та з подальшим, без гігієнічної обробки, торканням до слизових оболонок здорової людини.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь