Спецпроєкти

Карантин без марнотратства. 5 корисних фінансових звичок


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

Карантин – час, коли ми думаємо про фінансову подушку трохи частіше, ніж раніше. Мізками кожен із нас розуміє – варто заощаджувати. Але онлайн-шопінг, нові віртуальні активності та просте бажання розважитися спонукають витрачати все більше. Сили волі побороти це вистачає не в усіх.

Зберегти гроші легше, якщо замість заборон ви знайдете дешевші (або взагалі безкоштовні) альтернативи. Так і життя не втратить барв, і фінансово ви вчинете грамотно. Як саме підібрати такі альтернативи? Розповідаємо разом із Comfy.  

Приклад №1: У магазині вам уже байдуже на гречку, а от біля полиць із чипсами, попкорном та іншими некорисними снеками ви себе стримати не можете.

Альтернатива: Багато хто з нас заїдає стрес і, будемо відверті, інколи це навіть допомагає. Тож якщо ви помічаєте за собою схильність їсти більше вдома, час вчитися самостійно готувати снеки. Це можуть бути як брауні та круасани, так і домашні начоси чи крекери. Окрім прокачаної навички «карантинний шеф», ви можете справді добре провести час біля плити з партнером/-кою, мамою чи братом. Коли ще формувати нові сімейні традиції, як не під час спільного ув’язнення в чотирьох стінах?

Якщо ж на кухні чогось не вистачає, саме час нарешті оновити свою техніку. Кухонне приладдя також можна придбати за програмою «Кредит на дивані» від Comfy. Його можна оформити дистанційно, а пільговий період, коли не потрібно сплачувати жодних платежів і відсотків, становить від 3 до 25 місяців. Якраз нормальний запас часу, щоб дочекатися завершення карантину. А там, можливо, карантинні хобі вийде нарешті монетизувати (і вже ви будете пропонувати людям фотосесії за великі гроші).

Приклад №2: Коли ввечері хочеться подивитися кіно, ви купуєте фільми.

Альтернатива: Ні, ми в жодному разі не схилятимемо вас до піратства. Але якщо ви завжди купуєте фільми поштучно, маємо застерегти – це не економний варіант. Значно дешевше оформлювати місячні підписки на онлайн-кінотеатри (іноземні, як-от Netflix і Hulu, та українські, як-от Megogo і SweetTV). Коли ж у онлайн-кінотеатрах немає фільму, що ви шукаєте, зверніть увагу на можливість оренди, а не покупки. Зазвичай оренда коштує вдвічі-втричі менше, а дійсна впродовж двох діб – достатній час, щоб подивитися кіно.

Приклад №3: Ви знайшли крутого фотографа, який проводить фотосесії у фейстаймі або зумі за великі гроші, і одразу ж вирішили, що нові світлини на тлі ваших улюблених шпалер вам життєво необхідні.

Альтернатива: Розвинути власні творчі навички та опанувати мистецтво фотографії. Перший крок – подивитися онлайн-уроки на ютубі. Їх просто безліч, тож підібрати заняття для свого рівня та сфери інтересів буде нескладно. Далі ви маєте постійно тренуватися з камерою на телефоні: робити креативні селфі (це окремий вид мистецтва), по-новому дивитися на своє житло та знаходити естетичні композиції, фотографувати домашніх або вид із вікна. Головне – навчитися ловити моменти та зрозуміти, який на вигляд світ у кадрі.

Коли ваше бачення потроху сформувалося, можна перейти до наступного кроку – покупки об’єктива на камеру телефону, штатива чи взагалі нового смартфона. У перспективі це буде ефективніша витрата, ніж одноразова фотосесія. А щоб оновлення техніки не вдарило по гаманцю, можна скористатися пропозиціями магазинів. Наприклад, у Comfy є великий вибір гаджетів і завжди діють цікаві акції.

Приклад №4: На карантині ви зрозуміли, що ваша домашня бібліотека вже вся перечитана, а нові книжки в магазинах коштують неочікувано дорого.   

Альтернатива: Придбайте нарешті електронну книжку. Якщо ви багато читаєте, це буде екологічніше: рідер стає менш шкідливим для природи в порівнянні з паперовими виданнями, якщо ви прочитаєте на ньому хоча б 20 книжок. Також ціни на електронні версії творів зазвичай набагато нижчі. А ще на вас чекатиме приємний бонус: зазвичай ви можете прочитати перші 30 сторінок абсолютно безкоштовно, а раптом книжка вам не сподобається – без жодних вагань і втрат відкласти її.

Приклад №5: Реклами онлайн-курсів настільки багато, що ви вже майже придбали один, але досі вагаєтеся.

Альтернатива: Вчитися також потрібно вміти. Якщо ви бездумно запишетеся на курс, щодо якого у вас великі сумніви та малувато мотивації, – готові посперечатися, що скоро ви його закинете. 

Щоб зрозуміти, чи цікава вам тема та наскільки зручні для вас формати онлайн-навчання, радимо починати з безкоштовних, але якісних варіантів. Українські платформи на кшталт Prometheus та ВУМ online не поступаються за фаховістю дорогим аналогам і дозволять у спокійному темпі зрозуміти принципи дистанційного навчання. Вибрати вам буде з чого: від проєктного менеджменту та підприємництва до англійської або обробки даних.

Приклад №6: Щоб ефективніше займатися спортом вдома, ви купуєте онлайн-заняття у тренерів.

Альтернатива: Персональні заняття з тренером мають багато переваг. Основна – це змога контролювати правильність виконання завдань, убезпечувати ваше тіло від травм. В онлайн-режимі це щонайменше складно, якщо не нереально – вся відповідальність тепер лежить тільки на вас. Тож у тренерів залишається завдання мотивувати й підбадьорювати. Із цим впораються й спортивні блогери, які зараз часто роблять прямі включення та тренуються разом з підписниками. Так ви не лише заощадите гроші, але й зможете дізнатися щось нове. Адже вибір стрімів безмежний: від спортсменки з іншого кінця світу, якою ви давно захоплюєтеся, до Наді Дорофеєвої або NK. 

Приклад №7: У вільний час ви купуєте відеоігри і не можете зупинитися.

Альтернатива: У відеоіграх немає нічого поганого, якщо це не стало єдиною розвагою на карантині та не заполонило цілий місяць самоізоляції. Грати та забувати про навколишній світ можна не тільки на комп’ютері або приставці, але й з родиною в старі-добрі настолки. Доміно, шахи, карти, а може, «Монополія» чи «Уно»? А раптом ви завжди мріяли опанувати Dungeons & Dragons? Такі офлайнові розваги не тільки дешевші за деякі відеоігри, але й зроблять із вашої родини справжню бойову команду.

Головний секрет усіх цих альтернатив: з ними ви взагалі нічого не втратите, і ми зараз не лише про гроші. Кожен аналог дорогій речі пропонує незамінне – емоції, які ви обов’язково отримаєте в процесі корисної активности. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь