Спецпроєкти

Тварини на карантині. Чому в жодному разі не можна вигулювати котів

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

За новими правилами дотримування карантину відвідувати парки, сквери, лісопарки та прибрежні зони можна тільки у випадку службової необхідности або задля вигулу домашніх тварин. Вигулюють зазвичай собак, та деякі власники/-ці вирішують привчити до вуличних прогулянок і своїх котів і киць.

У благодійному фонді Кото-Ярмарок застерігають від таких дій і пояснюють, чому котів та кішок вигулювати небезпечно.

Ми бачимо, як у медіапросторі починають з’являтися фото котів у повідках, яких власники виводять гуляти на вулицю. Коти на фото перелякані, видно, що вони в сильному стресі.

І це не дивно, адже коти — територіальні тварини, і в новому середовищі вони надзвичайно сильно стресують. Навіть якщо ваш котик раніше жив на вулиці, вже за кілька місяців життя вдома він забуває, як воно було там, за вікном.

Коли кіт у стресі, будь-який сторонній подразник — машина, собака, діти, різкі звуки тощо — пробуджує інстинкт «бий і тікай». Кіт біжить від господаря, шукаючи, куди б сховатися, і жоден повідок не зможе його втримати. До того ж коли кіт відбігає за межі своєї звичної території, він не впізнає господарів.

Є велика ймовірність за таких умов втратити кота на вулиці. Крім того, стрес знижує імунітет, і в кота збільшуються шанси захворіти.

І на додачу — на вулиці багато сміття, яке може поранити лапки, безліч паразитів, собак, які сприймають котів як здобич, та інших «друзів».

Ви не в змозі захистити вашого улюбленця від жодної із цих небезпек, вигулюючи його на вулиці, тож чи варта цього можливість провести 10 хвилин на вулиці?

Вулиця небезпечна, вулиця вбиває, вулиця не несе нічого доброго для котів. Краще обійміть їх міцніше вдома. А якщо дуже хочеться погуляти з другом в парку — вам сюди: Хочусобаку.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь