Спецпроєкти

Як політики, митці та громадські діячі повертаються до медичної практики через пандемію коронавірусу


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

Голова уряду Ірландії Лео Варадкар, окрім виконання своїх службових обов’язків, раз на тиждень ще працюватиме лікарем. Ще до початку політичної кар’єри Варадкар працював лікарем загальної практики  в Дубліні та отримав кваліфікацію лікаря-терапевта в 2010 році, перш ніж стати політиком. Зараз він повернувся в медицину, щоб допомогти національній службі охорони здоров’я в умовах пандемії коронавірусу. І не лише він один.

У нинішній кризовий час громадські діячі, спортсмени, митці, політики по всьому світу тимчасово відновлюють свою медичну кар’єру, аби безоплатно та добровільно допомогти системам охорони здоров’я на час епідемії коронавірусу. Коронавірусом уже захворіли тисячі медичних працівників, багато інших не в змозі працювати: їм потрібно залишатися вдома, щоб піклуватися про дітей або самоізолюватися через потенційну інфікованість. Служби охорони здоров’я по всьому світу оголошують кампанії з набору людей, які мають медичну кваліфікацію, щоб забезпечити кадрові резерви.

Коли почалася пандемія, 43-річний Томас Лілті, французький режисер та сценарист, а також колишній лікар, якраз продовжував зйомки свого фільму про медиків «Гіппократ» у лікарні. Тоді він вирішив припинити зйомки і за кілька днів почав працювати лікарем у цій же лікарні.

«Я зголосився допомогти, аби більш компетентні лікарі могли відпочити хоч на кілька годин», – зазначає Томас Лілті.

Водночас і деякі спортсмени вирішили повернутися до колишніх професій. Французька баскетболістка Стефані Дос Сантос (Stéphanie dos Santos) та чемпіонка з джиу-джитсу Жульєн Матьє (Julien Mathieu) зараз працюють медсестрами. Рефері в регбі Томас Карабас (Thomas Carabas) повернувся до роботи в лікарні у місті Байонн.

Відреагували на ситуацію і політики. Наприклад, євродепутатка Каталін Чех з Угорщини нещодавно повернулася з Брюсселя в Будапешт і волонтеритиме як медик-доброволець неповний робочий день, продовжуючи виконувати функції депутата Європарламенту.

Так само народні депутати з Франції та Північної Ірландії підпрацьовують лікарями та медсестрами в лікарнях, продовжуючи виконувати і службові обов’язки.  «Мої медичні інстинкти та бажання допомогти хворим активізувалися, тому волонтерство здалося природним відгуком», – поділився радник міської ради Белфаста 68-річний Джон Кайл.

А в США сенатор-республіканець від штату Кентуккі Ренд Пол, після того як перехворів на коронавірус, виявив бажання стати волонтером у місцевій лікарні.

«Я почав волонтерство в місцевій лікарні, щоб допомогти тим, хто потребує медичної допомоги, зокрема хворим на коронавірус. Разом ми подолаємо це», – наголосив сенатор.

Джерело: The Guardian

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь