Спецпроєкти

Що не так із Zoom: чому від нього відмовилися в SpaceX та Google

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Карантин змусив нас згадати про існування відеозв’язку і користуватися ним доволі часто. Однією з найпопулярніших програм для цього є Zoom – зараз там проводять і робочі конференції, і вечірні онлайн-посиденьки з друзями за келихом вина. 

Застосунок доволі простий і зручний, до того ж із хорошою якістю зв’язку та можливістю створювати конференцію з великою кількістю учасників (на відміну від того ж ФБ). У  Zoom можна залишати текстові повідомлення, спілкуватися без відеозв’язку, вимикати звук когось із учасників, аби знижувати рівень небажаних шумів. У безкоштовній версії конференція обмежена 40 хвилинами, а користувачі платної можуть розмовляти скільки завгодно. Є функція запису відео, що теж дуже зручно, якщо ведеш трансляції і хочеш потім викласти в загальний доступ для тих, хто не встиг подивитися.

Здавалося б, на перший погляд майже ідеальний застосунок, та все більше компаній, установ та структур від нього відмовляються. Серед них Google, SpaceX, урядові структури Німеччини і Тайваню, нью-йоркські, каліфорнійські та сінгапурські школи. Чому вони не хочуть користуватися Zoom і чи варто всім нам користуватися цим застосунком – у матеріалі.

Проблеми Zoom

Низький рівень захисту

Zoom – надлегка здобич для хакерів. Нерідко ділові розмови або конференції переривали непристойні повідомлення, показом сцен насильства або світлин статевих органів. Через подібні інциденти школи Нью-Йорка і відмовляються від Zoom для проведення уроків онлайн. Міносвіти Сінгапура ввело заборону на використання застосунку для шкільних занять після хакерської атаки.

Запис дзвінків без дозволу користувачів/-ок

На YouTube та Vimeo вже встигли злити тисячі записів приватних відеодзвінків: від робочих конференцій до звичайних розмов друзів. Користувачі/-чки, звісно, дозволу на подібне не давали і навіть не підозрювали, що їхнє спілкування можуть записувати. У відкритому доступі опинилися приватні дані тисяч осіб: від паспортних до банківських. Цей кейс – чергове нагадування про необхідність захисту своїх даних і небажаність озвучування їх під час онлайн-конференцій.

Передача персональних даних у Facebook

Без коментарів. І Facebook, і Zoom грішать зливом персональних даних своїх користувачів/-ок. У політиці конфіденційности Zoom не вказано, що версія, розроблена для iOS, передає аналітичні дані у Facebook. Навіть якщо користувач/-ка у ФБ не зареєстрований/-а, дані все одно можуть передавати. Розробники застосунку визнали свою помилку та вилучили набір із засобів розробки. Та, як можна зрозуміти, стовідсоткову довіру користувачів/-ок ці дії все одно не зможуть повернути – принаймні найближчим часом.

Як уникнути небезпеки

  • Завжди захищати конференції паролем, не викладати посилання на конференцію у відкритий доступ – на свою сторінку в соцмережі, наприклад.
  • Стежити за тим, щоби сторонні користувачі/-ки не могли самостійно долучитися до конференції.
  • Вмикати заборону іншим учасникам/-цям конференції демонструвати екран – це убезпечить від хакерських атак та повтору інцидентів, через які, власне, і почалося обговорення доцільности використовувати Zoom.
  • Не передавати під час конференції інформацію про свою банківську картку, рахунки та інші приватні дані.
  • Також можна використовувати інші застосунки: Signal, Jitsi, Google Hangouts. Та  Zoom функціональніший від них, тож загалом ним можна користуватися – для робочих конференцій і приватного спілкування теж. Просто не забувайте про правила безпеки – деякі з них стосуються не лише спілкування через Zoom, а й загаломповедінки в соцмережах. Стежте за тим, що публікуєте, не використовуйте простих паролів та намагайтеся не ділитися особистими даними.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь