Спецпроєкти

Яка дистанція безпечна під час ходьби, бігу та катання на велосипеді?


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

У спільній роботі вчених з Левенського католицького університету (Бельгія) і Технічного університету Ейндховена (Нідерланди) йдеться про те, що, визначаючи безпечну дистанцію під час карантину у зв’язку із загрозою поширення Covid-19, важливо враховувати рух і положення в просторі відносно потенційно заражених. Учені спостерігали за виділенням частинок слини під час різних рухів – ходьба, біг – на різній швидкості.

Дистанція між людьми, якої рекомендують дотримуватися медики в умовах нинішньої пандемії, обумовлена ​​поширенням вірусу через мікроскопічні крапельки рідини, що виділяються через ніс і рот хворого, коли він дихає, чхає або кашляє. Саме такі краплі є основними розповсюджувачами інфекції Covid-19. Якщо ви перебуваєте поруч із хворою людиною, ризикуєте вдихнути їх або «зловити» на обличчя, руки або слизові оболонки.

Крім того, мікрокраплі, що вилетіли з рота інфікованого, залишаються у повітрі понад п’ять хвилин і несуть загрозу оточенню. Після того як інфікований покашляв, він міг залишити за собою хмару часток з коронавірусом. Такі краплі потрапляють у дихальні шляхи людей, які опинилися неподалік.

Дистанція від людини в півтора-два метри допомагає не допустити інфікування, лише коли ви перебуваєте в приміщенні або на вулиці в безвітряну погоду.

Шляхом математичного моделювання вчені виявили, що, якщо ви опиняєтесь у повітряному кільватері бігуна, велосипедиста або людини, яка швидко йде, то потрапляєте в хмару мікрокапель, що тягнеться позаду нього подібно до хвоста комети.

Такий потік повітря завжди утворюється за людиною в русі, і це явище використовують спортсмени: якщо бігти в потоці іншого бігуна, це зменшує опір повітря, що його необхідно подолати. Однак якщо бігунові таке становище вигідне, то людині, яка бажає уникнути зараження, потрібно все робити навпаки.

Згідно з дослідженням, рух «у хвості»  несе максимальний ризик інфікування, а рух на одній лінії (збоку) і по діагоналі зменшує його.

На підставі отриманих результатів автори роблять висновок: для пішохідного руху відстань між людьми, які рухаються в одному напрямку одне за одним, має бути не менше 4-5 метрів. Для бігу і повільної їзди на велосипеді вона повинна складати близько 10 метрів, а для швидкої їзди – не менше 20 метрів.

Результати роботи ще не можна назвати остаточними: автори зауважують, що вони постаралися якомога раніше надати доступ до них в умовах пандемії. Доопрацювання, рецензування і публікація в наукових виданнях ще попереду, тому підсумкові цифри можуть змінитися.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь