Спецпроєкти

ВІДЕО. Залаштунки життя лікарів: поради медикам і тим, хто хоче їм допомогти

Ми продовжуємо боротися за достовірну інформацію у межах благодійного проєкту bit.ua #МиВсіВОдномуЧовні. Разом з героями поеми «Енеїда» ми будемо об’єднувати людей у боротьбі проти хвороби, інформувати, розповідати про можливості допомогти одне одному. Еней, Дідона, Зевс і Венера – ці герої з різними характерами ніби символізують розмаїте українське суспільство. Та, попри все, всі вони – згуртовані і пливуть в одному човні, як і ми мусимо робити. 

Цього разу поговоримо про найважливіших людей у цю пору – медичних працівників. Ми обговоримо «залаштунки» їхньої надважливої роботи, а також розповімо, як кожен із нас може допомогти лікарям і як самим медпрацівникам зберегти своє психологічне здоров’я. У цьому нам допомагають фахівець і фахівчині: Федір Лапій, доцент катедри інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної академії дипломної освіти імені Шупика, психологиня Марина Фабричева і керівниця піардепартаменту Української Біржі Благодійности Тетяна Райкова. А модерує зустріч Ольга Сердюк, програмна директорка фонду Олени Пінчук.  

Трохи цікавинок із бесіди (в повному відео їх ще більше – обов’язково дивіться!):

  • Не забуваймо дякувати не тільки лікарям, а й середньому й молодшому медичному персоналу, адже саме ці працівники обробляють палати, бокси і загалом доглядають за інфікованими. 
  • Наразі в Україні задіяно в боротьбі проти коронавірусу 2 132 анестезіологів і 3 623 інфекціоністів, терапевтів і педіатрів. Наше спільне завдання нині – забезпечити їх засобами захисту. 
  • Емоційне вигоряння і стреси – те, від чого тепер потерпає більшість медпрацівників. За таких умов варто дбати про своє псіхологічне здоров’я. Дихальні практики, інформаційний детокс, роботи в психотерапевтичних групах та інші техніки допоможуть у цьому. 

Докладніше про ці інсайти  – дивіться в нашому новому відео!

І бонус: у відео постійно з’являються герої поеми «Енеїда» з дотепними коментарями. Гайда слухати фахівчинь і моторного Енея, який у сучасній версії поміняв корабель на гіроборд. І звичайно, чекайте на наші наступні матеріали.

 

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Ілюстрації: Олександр Грехов

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь