Спецпроєкти

Пулітцер 2020. За що й кому вручили престижну премію


4 травня у США оголосили переможців Пулітцерівської премії 2020 року. Трансляція оголошення лавреатів відбулася на ютуб-сторінці премії.

Пулітцерівську премію в найбільш престижній номінації «Служіння суспільству» отримали журналісти газети Anchorage Daily News у співпраці з проєктом ProPublica. Журналістів відзначили за розслідування сексуального насильства на Алясці і про поліцейських, які дозволили підозрюваним уникнути покарання.

У категорії «Роз’яснювальний репортаж» нагороду отримали співробітники видання The Washington Post за серію матеріалів про «жахливий вплив екстремальних температур на планету».

Газета The New York Times отримала три нагороди, зокрема журналістів видання відзначили в номінації «Міжнародний репортаж» за 8 матеріалів, які викривають хижацький режим президента РФ Володимира Путіна та втручання Кремля в справи інших країн, як-от спроба отруєння бізнесмена в Болгарії, російська активність у Лівії та Центральній-Африканській Республіці, бомбардування лікарень у Сирії російськими літаками та вбивство українського військового Івана Мамчура на замовлення ФСБ.

Найкращим журналістським розслідуванням визнано матеріал журналіста New York Times про ринок таксі в Нью-Йорку. Робота призвела до розслідування як на рівні штату, так і на федеральному, а також сприяла масштабним реформам, наголосили в журі.

У номінації «Оперативні новини» приз отримала газета The Courier-Journal з Луїсвілля у США за висвітлення непрозорости та расових розбіжностей у процесі оформлення помилувань у штаті Кентуккі.

Агентство Reuters отримало нагороду в номінації «Новинна фотографія» за освітлення протестних акцій в Гонконзі у 2019 році.

Нагороду за найкраще художнє фото отримала агенція Associated Press за історію з Кашміру.

Премію в галузі літератури отримав письменник Консон Вайтхед за роман «Хлопці з Нікелевої академії», попередня книга Вайтхеда «Підземна залізниця» перемогла в номінації «Художня література» в 2017 році. «Хлопці з Нікелевої академії» (The Nickel Boys, 2019) – історія двох чорношкірих вихованців сумнозвісної Флоридської школи для хлопчиків – колонії для неповнолітніх злочинців.

Переможцем в номінації «Драма» стала робота Майкла Р. Джексона «Дивна петля». Книга «Зонтаг: її життя і творчість» Бенджаміна Мозера про покійну Сьюзен Зонтаг стала лавреатом в номінації «Біографія».
«Солодкий смак свободи» автора У. Калеба Макденіел виграла приз у категорії «Історичний роман». У номінації «Поезія» переміг поет Джеріко Браун з книгою «Традиція».

За видатний музичний твір отримав премію композитор Ентоні Девіс.

Спеціальну відзнаку цього року присудили посмертно журналістці Іді Б. Веллс  за «її видатне та сміливе документування про жахливе та жорстоке насильство над афроамериканцями в епоху лінчування». Вона була однією із засновниць Національної асоціації сприяння прогресу кольорового населення.

Пулітцерівська премія – одна з найпрестижніших нагород США в галузі журналістики, літератури, музики та театру. Пулітцерівську премію присуджує Школа журналістики Колумбійського університету з 1917 року. Розмір премії –15 тисяч доларів. Лідером за кількість нагород є видання The New York Times.

З повним переліком переможців можна ознайомитися на сайті премії.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь