Спецпроєкти

Як поліпшити пам’ять і вчитися вдвічі швидше: три поради Джима Квіка, коуча Ілона Маска


Джим Квік – один з найвідоміших на сьогодні світових фахівців з розвитку пам’яті та скорочитання. Він допомагає людям удосконалювати процес навчання, швидше читати і краще запам’ятовувати. Саме до нього звернувся Ілон Маск за консультацією для співробітників SpaceX.

За словами Квіка, багатьох людей не навчили в школі правильно вчитися, і це заважає їм реалізовувати мрії.

«Маск найняв мене, тому що усвідомив – найуспішніші люди на планеті розуміють, що, для того щоб досягти успіху, ти повинен завжди вчитися», – каже Квік.

3 поради, як розвивати свій мозок та бути продуктивнішим від коуча опублікувало видання  CNBC.

1. Припиніть думати негативно

Для початку, за словами Квіка, необхідно позбутися так званих «автоматичних негативних думок» (Automatic Negative Thoughts, ANT), тобто тих, які спрямовані на самоприниження і звинувачення інших людей, а також поганих прогнозів.

Як правило, це установки, що стосуються віку, здібностей тощо (наприклад, «Я вже застарий, щоб учитися»). Квік пояснює, що такі думки просто відбивають у нас мотивацію щось робити ще на старті.

Щоб позбутися таких «мурах» (як їх називає автор поняття ANT Деніел Амен), необхідно навчитися їх вловлювати і аналізувати їхні витоки.

2. Вживайте «їжу для розуму»

Квік радить хоча б один раз на день їсти те, що він називає «їжею для мозку». Ось топ 10 таких продуктів:

  • Авокадо. В авокадо є мононенасичені жирні кислоти, які сприяють здоровому кровообігу.
  • Чорниця. Захищає мозок від окисного стресу (наслідок дисбалансу вільних радикалів і антиоксидантів в організмі) і уповільнює старіння мозку.
  • Броколі. Чудове джерело вітаміну К, який, як відомо, покращує когнітивні функції і пам’ять.
  • Яйця. На думку вчених, яйця містять вітаміни і мінерали, необхідні для роботи мозку. За словами Квіка, в продукті є холін, який покращує пам’ять.
  • Зелені листові овочі. Джерело вітаміну Е, уповільнюють старіння мозку.
  • Лосось, сардини, ікра. Багаті жирними кислотами Омега-3, які зменшують наслідки старіння мозку.
  • Куркума. Пряність бореться з хронічними запаленнями, підвищує рівень антиоксидантів, а також покращує споживання кисню мозком.
  • Волоські горіхи. Мають високий рівень антиоксидантів і вітаміну Е, захищають від старіння мозку.
  • Темний шоколад. Какао в темному шоколаді містить флавоноїди, які, як було доведено, покращують когнітивні функції.
  • Вода. Зневоднення може викликати «мозковий туман», що заважає людині зберігати світлий розум. Дослідження показали, що люди, які п’ють достатньо води, краще справляються з інтелектуальними тестами.

3. Більше читайте

Квік вважає, що всі лідери – книголюби. Щоб поліпшити здатність до навчання, необхідно більше читати. Він радить виділяти на читання не менше 10 хвилин на день і зробити це звичкою. Квік також вважає досить ефективним використовувати закладки або просто водити пальцем уздовж рядків. Такі візуальні стимули, на думку коуча, допомагають краще зосередиться на процесі читання.

«Читання – дуже гарна вправа для вашого розуму. Пам’ятайте, що ви можете отримати багаторічний досвід, прочитавши всього одну книгу».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь