Спецпроєкти

Не прослухала жодного онлайн-курсу: 7 карантинних факапів, про які всі мовчать


Ви вже знаєте, що з карантину не випустять тих, хто не прослухав щонайменше трьох онлайн-курсів, не вивчив одну мову та не зробив самотужки капітальний ремонт квартири? Принаймні таке враження може скластися, якщо просто погортати стрічку в соцмережі, де всі навіть під час світової пандемії залишаються мегапродуктивними та суперуспішними.

Проте сварити себе за те, що в режимі самоізоляції немає ні сил, ні бажання на постійний саморозвиток, – точно не варто. Усі заклики на кшталт «проводь карантин із користю!» можуть не тільки не допомогти людині, яка переживає стрес, непокоїться за власне майбутнє та втратила багато смаків життя. Навпаки, прагнення через силу відповідати блогерським стандартам успішности здатне загнати нас у ще глибшу яму вигорання. 

Ми вважаємо, що над стереотипами про карантинну продуктивність інколи варто й посміятися. Для цього в межах проєкту #МиВсіВОдномуЧовні ми зібрали 7 сумнівних досягнень, якими зараз пишається кожен третій фейсбукер-інстаграмер. Чому сумнівних? Бо якщо ви цього не досягли – це в жодному разі не факап, і ніякого сорому за це відчувати не варто.

Ви не привели тіло «до ладу»

Усі фітнес-тренери зараз ведуть прямі етери (часто безкоштовні), а друзі натовпом виходять на пробіжку. Спорт – це справді корисно, він необхідний для кращого самопочуття та заряджає енергією. Але займатися ним, аби відповідати суспільним стандартам (тобто підкачатися або схуднути), – невдячна справа. Адже тіло, яке зараз і так виснажене, опиратиметься надто інтенсивним тренуванням, до яких ви не звикли. А виснажливим дієтам або голодуванню – і поготів.

Активності сьогодні корисні саме на тому рівні, який потребує ваш організм. Це може бути довга прогулянка по лісу з собакою або ж ранкова руханка. Збільшувати навантаження потрібно тільки за власним бажанням, а не через настанови блогерів.

Ви не прослухали курси з успішного успіху / мистецтва чхання / стояння на голові в позі чорнобривця

Здається, зараз у світі щохвилини відкривається новий безкоштовний онлайн-курс. Деякі з них уже в назвах показують, стільки всього невідомого (та абсурдного) є у світі. В англійській мові є навіть відповідний фразеологізм – плести кошики під водою. Навіщо? Бо можемо.

Яким би корисним не був курс, ви не зобов’язані слухати все на світі саме на карантині. Якщо у вас немає потреби в зміні професії або не з’явилося безліч вільного часу, будьмо відвертими: карантин щодо здобуття додаткової освіти нічим не відрізняється від інших періодів життя.  

Ви не вивчили нової мови (або хоча б не покращили свою англійську)

Схожа ситуація, що й із попереднім пунктом, але додається ще одна «перепона». Будьмо відвертими: онлайн мову вчити важче, особливо початківцям. А ще зникає мотивація на кшталт «скоро поїду в подорож, а там потрібно якось спілкуватися».

Ви не прочитали 1000 найкращих книжок за версією The New York Times / Білла Гейтса / вашої подруги

А можливо, навіть одну. Врешті-решт, літературу краще сприймати, коли у вас на неї є потрібний настрій та натхнення. Читати заради галочки у своєму списку – заняття найчастіше за все невдячне та не надто корисне.

Ви не стали найкращим/-ою домогосподарем/-кою світу

На обід досі гречка, а не гаспачо? Кулінарні здібності все ще не дотягують до Гордона Рамзі? А квартира не впорядкована за заповітами Марі Кондо? Що ж ви там взагалі на своїх карантинах робите?

Домогосподарські скіли важливі, але вони багато в чому залежать від наших вподобань і способу життя. Якщо ви раніше ненавиділи навіть мівіну запарювати, або ж приходили додому тільки поспати – даремно чекати, що навіть за кілька місяців щось кардинально зміниться.

Ви так і не знайшли своє хобі

Картини не малюються, вірші не пишуться, та й із вишивкою хрестиком якось не склалося… Творчість – це прекрасно, але з-під палиці нею займатися не вийде. А хобі можуть бути зовсім різними й відрізнятися від інстаграмних відео. Врешті дивитися хороше кіно ввечері або турбуватися про рідних – теж своєрідне хобі.

Ви не стали показовим тайм-менеджером

Графік дня на карантині можна будувати за принципом «встав/-ла – і вже добре». Адже без буденних ритуалів (кава в улюбленій кав’ярні або сніданок з другом) планування дня потребує зовсім інших підходів. І на формування нових традицій потрібен час.

Особливо складні часи настали для трудоголіків: ризик залишитися без обіду в хоум-офісі або забути піти поспати вночі зріс у сотні разів. Ми так не радимо, звісно, але чудово вас розуміємо.

Не агітуємо вас перетворюватися на овоч, але й полінуватися та не бути найуспішнішим героєм карантину – теж непогано. Хоча б інколи. Головне – не забувати про людей, у яких немає можливости перепочити та подумати про себе. Допомогти їм можна просто зараз (навіть не встаючи з ліжка).

Команда KIND Challenge і Українська біржа благодійности запустили збір коштів на купівлю засобів захисту для лікарів і автоматичних гематологічних аналізаторів крови. Задонейтити 1, 10, 100 гривень або будь-яку іншу суму, що буде важливим внеском у боротьбу з коронавірусом, можна за посиланням

Мета проєкту #МиВсіВОдномуЧовні – об’єднувати людей у боротьбі проти хвороби, інформувати, розповідати про можливості допомогти одне одному.

Ілюстрації: Олександр Грехов

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь