Спецпроєкти

Українці вийшли у фінал міжнародного конкурсу від Microsoft. З якими проєктами?


Дві команди з України потрапили до фіналу міжнародного конкурсу The next AI Guardians від Microsoft, мета якого – надати молоді шансу розкрити власний потенціал і застосувати з користю можливості штучного інтелекту (ШІ).

Результатом конкурсу є впровадження творчих рішень студентів, дослідників і викладачів у сферу освіти на основі технології ШІ. Усього в конкурсі взяли участь команди з 28 країн. До другого етапу пройшли 20 команд, з яких було відібрано 6 фіналістів. Команди студентів Українського католицького університету з проєктами KeyAccess та Smart Educational Assistant (SEA) потрапили у фінал The next AI Guardians із ідеями, які вже сьогодні здатні покращити освіту за допомогою використання штучного інтелекту.

KeyAccess

KeyAccess – це програмне забезпечення для операційних систем Windows та UNIX. Воно дозволяє налаштувати клавіатуру для користувачів, які борються з ДЦП та іншими захворюваннями, що потребують особливого налаштування клавіатури для її використання.

Над розробкою працювали Марія Гірна, Женя Молодцов, Зеник Попенюк, Данило Колінько, Назар Бачинський спільно з викладачем Олегом Фаренюком. Мотивацією на створення KeyAccess для учасників команди став їх друг Антон, який хворіє на ДЦП.

«Наш друг Антон має ціль – навчитися програмувати. Однак церебральний параліч суттєво ускладнює набір тексту. Антон може набрати лише тоді, коли його руки на столі. Коли він відводить руки від столу, щоб досягти верхніх рядків клавіатури, вони здригаються і такі неконтрольовані рухи призводять до суттєвих помилок у коді. Саме Антон надихнув нас на створення KeyAccess, щоб допомогти йому та іншим людям, які мають подібні проблеми, комфортно налаштовувати клавіатуру під свої потреби», – коментують учасники команди.

Помічник Smart Educational Assistant (SEA)

Інша українська команда створила помічника Smart Educational Assistant (SEA). Користувач обирає професію та визначає навички, які хоче розвивати, а ШІ надає найновіші інтернет-ресурси з навчальними курсами та об’єднує їх у повноцінний навчальний план.

Учасники команди: Денис Герасимук, Євген Панкевич, Павло Гілея, Володимир Цапів та Олесь Добосевич.

«Ми допомагаємо людям отримувати нові знання за допомогою онлайн-курсів. Наше рішення допомагає витрачати на пошук необхідних курсів набагато менше часу (що швидше, то краще), а також показує користувачам широкий перелік найкращих курсів та допомагає побачити цілісну картину», — коментують учасники команди Smart Educational Assistant (SEA).

На другому етапі конкурсу команди працювали з фахівцями Microsoft у сфері штучного інтелекту. Спеціалісти допомогли учасникам краще зрозуміти, як ШІ може бути використаний у реальному житті.

Фінал AI University Virtual Bootcamp відбудеться 18 червня 2020 в режимі онлайн. Команди-фіналісти отримають шанс продати свою ідею представникам найуспішніших компаній. Кожна команда отримає бізнес-наставника, який допоможе їй розписати свою ідею у змістовному бізнес-плані. Також 6 команд фіналістів візьмуть участь у дводенному хакатоні в Будапешті, який відбудеться по завершенню карантину, та отримають пристрої Microsoft Surface.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь