Спецпроєкти

«Не час справляти враження»: Даша Малахова про малий бізнес і його майбутнє


Ми віримо, що шлях до успіху лежить через поєднання. Це може бути поєднання різних факторів: правильних людей у команді, відданих партнерів, стану економіки, хобі, досвіду та навіть удачі або звичайної випадковости. Ми особливо відчули це тепер, у час епідемії та кризи, коли поєднання небайдужих людей та бажання допомогти рятує нас! Разом із брендом шотландського віскі Chivas запускаємо проєкт «Поєднання – завжди на краще!». Наша мета – довести, що бізнес стає успішним завдяки єдності команди, її розмаїтих цінностей та ідей. За аналогією шотландське купажоване віскі Chivas має свій насичений смак завдяки поєднанню спиртів різної витримки. 

У межах проєкту видавчиня bit.ua Тетяна Гриньова спілкується з підприємцями про кризовий менеджмент і корпоративну культуру, факапи і успіх, колаби і конкуренцію, оптимістичні прогнози на майбутнє і цінні інсайти, що подарував карантинний час. 

Третя гостя – Даша Малахова, українська акторка, телеведуча, засновниця програми «Картата Потата» та школи Claris Verbis. Дивіться інтерв’ю з класними інсайтами про існування та розвиток бізнесу в кризу, переосмислення багатьох процесів, майбутнє компаній та загальнолюдські цінності. 

І бонус: після відео на вас чекає невеличкий конспект, щоб ці інсайти не забулися.

На карантині мені живеться чудово. Мабуть, не ставлюся до цієї ситуації як світозмінної. Я готова до того, що життя постійно підкидає мені якісь челенджі.

Ця ситуація дала мені можливість бути з чоловіком та дітьми нон-стоп – це унікальна можливість. Щоправда, догляд за дітьми, прибирання, прасування та інші справи доводиться поєднувати з роботою, і буває важкувато. 

Я сказала: «Ми маємо створити дистанційне навчання, де батьки не стануть вчителями». І ми змогли. У нас класні викладачі, які роблять інтерактивні заняття в Zoom і залучають усіх дітей. Єдине – ми ніколи не думали, що доведеться перейти на дистанційне навчання. Але все вийшло.

Я в захваті від того, наскільки ми всі мобілізувалися і сидимо вдома (принаймні більшість). Ми можемо подумати, що в нас є на екстрадень, переосмислити багато речей. Думаю, таких ситуацій буде багато, і не раз, і ми вже будемо до них готовими.

Я завжди намагаюся не приділяти увагу питанню «чому це відбулося» – думаю, потрібно концентруватися саме на тому, що ми можемо змінити.

Ми дуже багато часу приділяємо справлянню враження. А враження ж миттєві. Ми йдемо на співбесіду і думаємо про те, як справити враження, а не про те, чи підтримає нас майбутній працедавець у кризу.

Я завжди планую собі на день дуже багато, встигаю тільки половину і ввечері пробачаю собі це.

«Картата потата» призупинила своє існування ще у вересні минулого року. Та формат залишився у школі як кулінарні майстер-класи. Зараз робимо безкоштовні онлайн-майстер-класи для людей, які цього потребують.

Часто люди вважають, що час переосмислення – це активний час. Це не так. Час переосмислення тихий – ми просто маємо бути. Всесвітній сум не потребує нашої постійної реакції. При цьому ми маємо аналізувати те, що відбувається. 

Зараз у компаніях відбуваються важливі зміни, і вони відбуватимуться і після закінчення карантину. Люди, які нічого не робили, умовно переносили папери з однієї кімнати до іншої, відсіюються. Також, можливо, будуть проблеми з поверненням до офісу – не всі співробітники захочуть це робити, і їм доведеться пояснювати, чому це необхідно. На нас чекають моменти розуміння, як ми підбирали працівників і що робили не так.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь