Спецпроєкти

«Давай краще переписуватися». Чому відеодзвінки можуть втомлювати або дратувати?

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Через неможливість побачитися з колегами та близькими вживу ми стали значно частіше спілкуватися онлайн. Підзабуті відеодзвінки стали надзвичайно популярними: зараз Skype та Zoom використовують і для ділових перемовин, і для спілкування з друзями/подругами ввечері. При цьому ті, хто практикує часті відеорозмови, іноді відчувають втому або роздратування.

Чому так – пояснюють спеціалісти.

Як відеодзвінки впливають на наш стан та настрій?

Про можливу втому та інші негативні емоції після відеорозмови докладно розповідає психотерапевтка Лора Вавелс. За її словами, відеодзвінки не компенсують живого спілкування: людям бракує присутности близьких поруч, обіймів та поцілунків. І жодна конференція у Zoom не дасть максимального відчуття присутности дорогої людини. Через це також можуть виникати негативні емоції – брак близькости не компенсується.

Крім того, онлайн-спілкування потребує більше ресурсів, ніж жива розмова. Офлайн-присутність співрозмовника/-ці дає можливість просто посидіти в тиші разом, і це не відчуватиметься дивно чи неприродньо. Та мовчання під час з’єднання в Zoom вже сприймається по-іншому – може здаватися, що теми для розмов вичерпані або людина просто не хоче з вами говорити. Не кажучи вже про те, що постійно генерувати ідеї для діалогів буває доволі важко.

Інші причини виникнення дискомфорту через онлайн-спілкування: можлива різниця у часі зі співрозмовником/-цею, поганий зв’язок, велика кількість людей у конференції (чекаєш, щоби сказати своє слово), проблеми зі зчитуванням емоцій через екран.

Що робити?

Ідеї та поради для тих, хто втомлюється від онлайн-спілкування:

  • Робити перерви. Якщо відчуваєте, що сил вже бракує, не треба вимучувати продовження розмови. Можливо, доцільним буде трохи відпочити і повернутися до неї з новими силами.
  • Обирати інші варіанти спілкування. Та ж переписка в деяких випадках буває кориснішою та менш енергозатратною.
  • Збиратися невеличкими компаніями. Тоді спілкування стане камернішим і простішим, ніж у великій компанії.
  • Відкладати відеодзвінки або відмовлятися від них. Якщо сил на відеорозмову зовсім немає, не треба себе змушувати. Ввічливо попросіть перенести дзвінок або запропонуйте обговорити питання в меседжері, якщо це можливо.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь