Спецпроєкти

Українська стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» перемогла у двох конкурсах на Docudays UA


17 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив переможців та переможниць. Документальна стрічка Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» перемогла у двох конкурсах на фестивалі Docudays UA – національному DOCU/УКРАЇНА та міжнародному DOCU/СВІТ.

«Ми вирішили віддати нагороду журі в конкурсі DOCU/СВІТ фільму, який вражає креативністю режисерських рішень і позитивністю персонажів, який доводить нам, що створення фільму у жорстких умовах також може бути актом витривалості та позитивного впливу на родину та спільноту», – зазначило журі конкурсу.
Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» – це унікальна оповідь про багатодітну сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де бойові дії тривають уже шостий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах. «Обороняючи свою територію перед обличчям війни, їм вдається перетворити власний досвід на рефлексивну, значущу дію, що приносить задоволення», – кажуть у журі.
Нагадаємо, що цього року стрічка була також відзначена на кінофестивалі «Санденс» у США. Ірина Цілик отримала приз за найкращу режисуру в категорії World Documentary Competition на американському фестивалі незалежного кіно Sundance. Це перша в історії відзнака українського режисера на Санденсі.
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь