Спецпроєкти

HAIM: 3 причини, чому варто слухати гурт трьох сестер


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

В іноземних медіа про музику HAIM пишуть доволі часто, а інколи навіть забагато. Однак в українському просторі вони досі не зрезонували: інформацію про попгурт із трьох сестер знайти щонайменше складно. І дарма – пісні та кліпи HAIM надто суголосні нашому часові, щоб їх пропустити.

Передісторія гурту така: в родині музикантів з Лос-Анджелеса росли три дівчини – Есті, Даніель і Алана Хайм. Батьки заохочували їх займатися музикою, тож досить швидко дівчата почали «гратися» в гурт. Потім усе стало серйознішим: із 2007 року Хайми почали виступати на розігрівах у Дженні Льюїс та Юліана Касабланкаса. А в 2012 році представили власне оригінальне звучання та стали тим гуртом, який підкорює соцмережі та зали й сьогодні. У 2013-му Rolling Stone назвали HAIM найкрутішим відкриттям року. За що? Спробуємо з’ясувати.

1. Нове бачення гьорлз-бенду

Певний час здавалося, що музичні гурти, які голосно декларують свою жіночність, залишилися в дев’яностих або на початку нульових. Сьогодні складно уявити нових Spice Girls (або навіть ВІА Гру). Однак HAIM запропонували дуже актуальне рішення щодо того, яким може бути жіночий гурт останнього десятиліття.

По-перше, їхнє позиціонування цілком побудоване на засадах сестринства та підтримки. Жодного реаліті-шоу чи суперництва у творчості HAIM не очікуєш: музикантки змогли створити атмосферу безпечного простору, водночас легку та невимушену.  

 

Звісно, на це впливає і стиль сестер. Як їхня творчість, так і публічна поведінка – максимально безпосередні, з ноткою самоіронії. До HAIM складно застосувати поняття «зірки», адже підкупають вони саме своєю простотою.

2. Ідеальна музика для танців

Чомусь фраза «танцювальна попмузика» часто сприймається як щось другорядне. Ми із цим не погоджуємось, особливо якщо йдеться про HAIM: вони створюють пісні, під які можна танцювати все літо та пишатися цим, – легкі та ритмічні, але водночас якісні і з гарною лірикою. Можна було б сказати, що HAIM осучаснили диско вісімдесятих, але це не буде правдою: в музиці гурту надто багато оригінального звучання.

Фішку про танцювальність підтримує і сам гурт: наприклад, на час карантину HAIM запустили серію онлайн-уроків своїх найбільш іконічних танців із виступів. І це справді відрізняється від більшости диско-танців, які ви могли бачити.

3. Кліпи від Пола Томаса Андерсона

Якщо раптом вам не зайшла музика HAIM з першої пісні – подивіться відео, які спеціально для гурту створює талановитий сучасний режисер (це він автор фільмів «Майстер» і «Магнолія»). Пол Томас Андерсон за допомогою кліпів зробив так, що в сестрах HAIM ми неодмінно впізнаємо себе: буденних, із власними проблемами та тарганами. Тож їхня музика після перегляду відео починає звучати трішечки інакше. Своїми відео режисер настільки вплинув на сприйняття гурту, що окремі критики навіть іронічно пропонують вважати його «четвертою сестрою» в проєкті.

Збоку HAIM може нагадувати американську історію успіху: три звичайні сестри за допомогою таланту досягли своєї мрії – створювати музику та співати для мільйонів. Однак якщо й так, то все одно інколи романтична казка потрібна в житті: щоб підтримувати слухачів легкістю буття, показувати світлі сторони втоми та відчаю, а наостанок стверджувати, що ти не самотній/-я.  

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь