Спецпроєкти

Карантинні інсайти: чого ми навчилися і (ймовірно) ще навчимося в ці часи

Пам’ятаєте, як на початку карантину ми всі шукали щось позитивне в ньому та намагалися зрозуміти, які можливості самоізоляція може нам відкрити? Зараз карантинні обмеження трохи послабшали, а перша дистанція вже позаду. Саме час озирнутися і оцінити, які саме відкриття принесли нам останні два місяці.

У межах проєкту #МиВсіВОдномуЧовні ми знайшли 7 буденних інсайтів, що їх подарував нам карантин і за які ми будемо йому навіть трішечки вдячні, коли все мине остаточно.

1. Ми не настільки інтроверти, як вважали раніше

Навіть той, хто до карантину першим тікав з кожної вечірки, щоб подивитися серіал на самоті, зараз стовідсотково засумував за компанією. Інколи ці бажання цілком природні: співати улюблені пісні на Atlas Weekend, танцювати в барі до ранку або побігти на людне відкриття нової виставки в PinchukArtCentre. Але інколи прокидаються й геть дикі бажання. Наприклад, проїхатися по червоній гілці метро в ранковий час пік у переповненому вагоні або навіть постояти в довжелезній черзі залізничних кас. 

2. Ми зрозуміли, чим насправді є домашній офіс

І це виявилося не так круто, як здавалося раніше. Кілька годин, які ми витрачали на дорогу, поділися невідомо куди, але точно не додали нам вільного часу. На дистанційній роботі виявилося важко зосередитися, але ще важче – розподіляти свій день так, щоб залишалося трохи часу на відпочинок. Або хоча б на повноцінний обід. 

Та найбільший біль пізнали батьки, які дивовижним чином почали поєднувати ролі відповідального працівника чи боса на роботі й невтомного аніматора та вчителя. Саме вони, здається, першими побіжать до старого-рідного офісу, як тільки з’явиться така можливість.

3. Усе залежить тільки від нашого бажання

Надворі може починатися апокаліпсис, але навіть це не змусить нас наостанок вивчити англійську або прослухати курс із ефективного рубання дров, якщо ми не маємо справжньої мотивації. Карантин показав нам, що для читання книжок щовечора потрібна внутрішня потреба й бажання, а не додаткова година в добі. Тож зараз нам варто шукати новий інсайт – як саме розвивати подібні прагнення до самоосвіти в собі.

4. Наші оселі значно інстаграмніші, ніж здавалося

Коли б ми ще помітили буденну естетику нашого житла. Виявляється, ранкові сонячні промені гарно падають на крісло в кутку кімнати, а квіти на підвіконні так і просяться до наших сторіз. До того ж у квартирах і будинках знайшлося більше місця для фотозон. Клаптик однотонних шпалер тепер на вагу золота, та й навіть стеля виявилася непоганим тлом для фотографій.

5. Ми стали сміливішими й відкрили в собі нові таланти

Безвихідні умови роблять дива не менші, ніж чарівна паличка Герміони Грейнджер. Раптово ми стали перукарями, не гіршими за Едварда Руки-Ножиці чи Голохвастова, а в майстерності візажу впевнено наближаємося до рівня Слави Чайки. Після карантину кожна друга жінка зможе створювати власну сторінку в інстаграмі під назвою «Ноготочки на дому», а чоловіки відкриватимуть власні барбершопи. Коли б ще ми стали настільки самостійними?

6. Не важливо, скільки років твоїм кедам…

…якщо ти сидиш на Zoom конференції і тебе видно тільки до пояса. Справді, на карантині важливішими стали професіоналізм і талант, аніж стиль одягу й локація. Ми можемо сидіти в ліжку в піжамці з єдинорогом й при цьому вирішувати стратегічні питання з дуууже важливим клієнтом по телефону. Максимум – поставити віртуальне тло та накинути сорочку, якщо потрібен відеозв’язок. 

7. Діджиталізація – нове слово року

Навіть найбільш бюрократичні компанії на карантині навчили працівників зберігати файли на гуглдиску та користуватися електронною поштою. Що вже казати про ті сфери, які й до цього прагнули бути технологічними. В онлайн-форматі виявилося можливим усе: концерти, театри, виставки, бари, наради, захисти дипломів… навіть Форум безпекового співробітництва ОБСЄ! Хіба це не доказ, наскільки круто людство вміє адаптуватися?

А найголовніший інсайт – за будь-яких обставин ми не втрачаємо людяність. Наприклад, не залишаємо наодинці тих, хто потребує допомоги й підтримки просто зараз. Команда KIND Challenge і Українська біржа благодійности запустили збір коштів на купівлю засобів захисту для лікарів і автоматичних гематологічних аналізаторів крови. Задонейтити 1, 10, 100 гривень або будь-яку іншу суму, що буде важливим внеском у боротьбу з коронавірусом, можна за посиланням.             

Мета проєкту #МиВсіВОдномуЧовні – об’єднувати людей у боротьбі проти хвороби, інформувати, розповідати про можливості допомогти одне одному.

Ілюстрації: Олександр Грехов

Підписатися на розсилку:

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь