Спецпроєкти

#Мамапоруч: благодійний розіграш до Дня матері. Подробиці і як долучитися

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Хочеться вірити, що колись ми житимемо у світі, де хвороб не існуватиме або вони будуть несерйозними і лікуватимуться швидко й просто. Поки ж, на жаль, до такого світу нам не так ще й близько.

Досі залишаються захворювання, які важко вилікувати, особливо на пізніх стадіях. Серед таких хвороб – рак. Людство пройшло великий шлях, і онкологію в деяких випадках успішно лікують, та сам перебіг хвороби досі важкий, а лікування – складне і дороге.

Майже тисячі дітей в Україні щороку ставлять діагноз рак. Малеча може не розуміти, через що їй доведеться пройти, дехто чує це слово вперше. Іноді значно страшніше батькам, які разом з дітьми проходять цей складний шлях. Падають у розпач, плачуть, та, попри все, вірять в одужання. І саме батьківська любов, яка змушує боротися до останнього і не здаватися, допомагає пришвидшити одужання.

10 травня в Україні відзначають День матері. До цього дня публікуємо історії матерів, які почули страшний діагноз своєї дитини і отримали надію на одужання. Разом зі своїми дітьми вони живуть у центрі «Дача», який вже 10 років є прихистком для родин, які борються з онкологією.

Манчул Денис, 8 років, мама Оксана

Син спав, а я плакала. Спала по 4 години, кілька днів не їла. Відчай рвався назовні, коли дізналася про діагноз дитини. Куди бігти? До кого звертатися? Що робити? Безліч питань у голові, жодної відповіді.

Коли Денис прокидався, втирала сльози і ставала сильною, він не повинен відчувати мій біль і слабкість. Світ нашої сім’ї перекинувся в одну мить. Найважливіше в житті матері онкохворої дитини – це не припиняти вірити, що все ще буде добре. Тільки коли борешся за життя рідної людини, починаєш вірити в медицину, у лікарів, вірити в те, що люди можуть бути добрими. Проте щоразу, коли дізнаєшся вартість необхідних препаратів, руки опускаються.

Життя після раку є, воно просто інше. Тільки зараз я його не просто проживаю, а ціную кожен день, кожен момент разом. Ми радіємо кожній хвилині, новому дню, сонечку, веселці, навіть дощику, сміємося з приводу і без. Адже не дарма кажуть: «Сміх продовжує життя!» Побільше даруйте позитивних емоцій собі і дитині, ходіть у театри, кінотеатри, на прогулянки в парки і біля річки. Купіть кота, собаку або хом’яка – все, що порадує дитину! Знаходьте час для найрідніших, адже життя складається зі спогадів. Нехай ці спогади обов’язково будуть щасливими.

Костроба Саша, 3 роки, мама Катерина

Коли ми дізналися про діагноз, спочатку був шок. Важко було повірити і прийняти, що в нашої дитини онкологія. Саме в той момент почалася справжня боротьба за здоров’я нашого синочка. 

Найважливіше в житті матері, чия дитина бореться з раком, – це, звичайно, віра, що її кровинка буде здорова. Не менш важлива і підтримка – в такі складні моменти без неї просто опускаються руки і здається, що це ніколи не закінчиться. 

Якби я могла щось змінити, то виділяла б кошти на лікарні, дитбудинки, в благодійні фонди, на всіх тих, хто, попри різні труднощі, дарує віру в майбутнє. Життя в нас одне, і наше життя – це наші діти!

Щербак Ліля, 5,5 років, мама Оксана 

У 2015-му моїй доньці виповнився рік, і саме в  день її народження ми потрапили до відділення онкології. Сльози лилися не від страху, а від розпачу. Та перше, що промайнуло в голові, – це думка «Я боротимуся за її життя!»

У той момент тільки батьки інших дітей з відділу дивилися на мене з розумінням. Коли опиняєшся в такій ситуації, то починаєш життя цінувати по-іншому, розумієш, що найголовніше – здоров’я дитини, а все інше такі дрібниці.

Ми б ніколи не впоралися самі, якби не благодійники та волонтери, які занурювалися в чужу біду і намагалися допомогти. Якби я могла змінити світ, то прибрала б одну єдину річ – онкологію. Прошу вас, цінуйте близьких, без них навіть найменша перешкода стає жорстоким випробуванням.

 

10 травня в Україні відзначають День матері. Уже вдруге Українська Біржа Благодійности та фонд «Запорука» присвячують його місцю, де матері онкохворих дітей з усієї України разом зі своєю малечею отримують надію та прихисток. Мета благодійної акції – не тільки підтримати дітей та їхніх матусь, а ще й зібрати кошти на будівництво нової «Дачі», де у важкі часи прихисток зможуть знайти 15 родин одночасно.  

Саме задля збору коштів на сайті Української Біржі Благодійности розміщений проєкт «Мама поруч 2020». Кожен, хто хоче і готовий допомогти, може зробити пожертву від 100 грн, вказати своє прізвище та ім’я. З 25 квітня до 9 травня також є можливість взяти участь в розіграші дорогих та ексклюзивних подарунків (золота підвіска з діамантами від ювелірного дому «Абрикос», iPhоnе 11 Pro 256GB, 2 подарункових сертифікати на 5 тисяч від «Укрзолото», персональна фотосесія від одного з найвідоміших фотографів України Дмитра Перетрутова та багато ін.). Тож ви не тільки підтримаєте благодійний проєкт, але й матимете нагоду отримати подарунок, яким порадуєте матусю. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь