Спецпроєкти

SpaceX вперше відправить у космос астронавтів. Де дивитись онлайн-трансляцію?


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

UPD: Компанія SpaceX не змогла запустити космічний корабель Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію через погодні умови. Друга спроба запустити Crew Dragon відбудеться 30 травня.

Компанія Ілона Маска SpaceX планує вперше запустити в космос власний космічний апарат з космонавтами на борту. 27 травня о 4:33 РМ EDT (23:33 за Києвом) капсула Crew Dragon від SpaceX стартує до Міжнародної космічної станції (ISS) з майданчика PAD39A на мисі Канаверал, що у Флориді.

Це перший в історії пілотований політ приватної компанії та перший американський пілотований політ з 2011 року. Після закриття програми Space Shuttle астронавти вирушали в космос на російських носіях (якщо політ відбудеться успішно, «Роскосмос» втратить контракти, які принесли йому $4 мільярди за дев’ять років, а Ілон Маск стане головним космічним підрядником NASA).

«Астронавти Боб Бенкен (Bob Behnken) і Даг Герлі (Doug Hurley) стануть першими астронавтами, котрі полетять з американської землі на американському космічному кораблі після 2011 року, коли була закрита програма “Космічний човник” (Space Shuttle)», – пише український письменник Дорж Бату.

Якщо все піде за планом, то 28 травня корабель прибуде до Міжнародної космічної станції. Астронавти  проведуть на МКС від 30 до 119 днів.

Якщо під час злету виникнуть проблеми, наприклад, відмовить ракетний двигун, Crew Dragon від’єднає капсулу з астронавтами і вона здійснить безпечну посадку на парашуті.

У разі успіху польоту, Crew Dragon буде регулярно доставляти космонавтів до Міжнародної космічної станції. Окрім цього SpaceX вже планує польоти на Crew Dragon для приватних громадян, науковців та інших пасажирів.

Пряму трансляцію запуску можна дивитися на сайті і на YouTube-сторінці космічного агентства NASA.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь