Спецпроєкти

Поради випускникам 2020 від Бейонсе та Мішель Обами


Через пандемію коронавірусу випускники з усього світу не мали можливости традиційно відсвяткувати закінчення школи. Підтримати випускників, що вступають у доросле життя, вирішив YouTube, який організував чотиригодинний онлайн-випусний Dear Class of 2020. З натхненними промовами та порадами на майбутнє виступили Бейонсе, Леді Гага, Lizzo, Кеті Перрі, гурт BTS, а також Барак і Мішель Обами.

Мішель Обама

У своєму зверненні до випускників колишня перша леді США поділилася уроками, які допоможуть їм у дорослому житті.

Урок 1. Життя часто буде сповнене невизначености.

Зараз вам здається, що все перевернуто з ніг на голову. Можливо, вам просто хочеться, щоб все було як раніше. <…> Дорогі випускники, я сподіваюся, що все, через що ви зараз проходите, стане для вас сигналом, який змусить задуматися не тільки про те, яку кар’єру ви хочете побудувати, а й про те, якою людиною ви хочете стати.

Урок 2. Добре ставлення до людей ніколи вас не підведе.

У світі, повному невизначености, перевірені цінності на кшталт чесности, порядности, співчуття і співпереживання – єдина тверда валюта. Добре ставлення до людей ніколи вас не підведе. Я не наївна і прекрасно знаю, що ви можете далеко піднятися по кар’єрних сходах, обманюючи і звалюючи свої помилки на інших, цураючись тих, кому пощастило менше, ніж вам. Однак такий спосіб життя покалічить душу і озлобить серце. Можливо, спочатку така стратегія здасться вам виграшною, але, повірте мені, все повернеться бумерангом. Ви самі позбавите себе найдорогоціннішого: любови, глибоких стосунків, чесної праці на добро суспільства.

Урок 3. Поділіться своєю думкою з рештою світу.

Якщо ви відчуваєте себе невидимими, будь ласка, знайте – ваша історія має значення, ваші ідеї мають значення, ваші погляди на те, яким може і повинен бути світ, мають значення. Завжди знайдуться ті, хто захоче, щоб ви мовчали. Хто віддасть перевагу бачити вас, але не чути. Або зовсім не помічати. Але це ваш вибір – підвищити свій голос, якщо вас або когось, кого ви знаєте, не чують. Підвищити свій голос проти жорстокости, ганебности і лицемірства. Ваш вибір – пліч-о-пліч зі своїми товаришами стати на «передовій» мирної боротьби за справедливість.

Урок 4. Гнів – це потужна сила, яка може бути корисною.  Якщо не вміти його опанувати, він буде тільки роз’їдати вас, руйнувати і сіяти хаос всередині і зовні. Однак, коли гнів спрямований на досягнення мети, він може змінити історію.

Доктор Кінг гнівалися, Соджорнер Трут (феміністка, – прим. bit.ua) теж, Лукреція Мотт (аболіціоністка, – прим.bit.ua), Сезар Чавес (правозахисник, – прим. bit.ua), хлопці з Стоунволл – так само. Проте ними керував не тільки гнів, але також співчуття, принципи і надія…

Бейонсе

Найнатхненнішою виявилася промова Бейонсе. Співачка розповіла про віру в себе, сексизм і очікування від майбутніх лідерів.

Мені, на відміну від багатьох з вас, не довелося дізнатися, що таке коледж, і я не ходила на студентські вечірки, ті, після яких вчитися особливо важко, і, напевно, все це могло б бути дуже весело. Проте батьки навчили мене цінувати освіту і розповіли, як важливо інвестувати у власний розвиток.

Дорогі випускники, будь ласка, не забудьте приділити трохи часу, щоб подякувати членам вашої родини, які підтримували вас. Ви досягли того, чого ваші бабусі, дідусі і батьки не могли собі й уявити. Ви – відповідь на молитви цілого покоління. Може, ви не пішли тим шляхом, який від вас очікували, і, ймовірно, сумнівалися у своєму рішенні. Однак знайте, що це найкраще, що ви можете зробити для самопізнання.

Молоді дівчата, наші майбутні лідери, знайте, що ви перевернете світ. Я бачу це у вас. Ви саме те, що потрібно цьому світові. Зробіть все, що вам під силу. Молоді хлопці, не бійтеся своїх слабкостей і перевизначте маскулінність. Нехай вас поведе по цій дорозі ваше серце. Навколо вас так багато різних способів сяяти. Я вірю, що кожна людина народжена талановитою. Не дозволяйте світу змусити вас відчувати, що ви повинні мати інший вигляд, щоб досягти успіху. Ваш обов’язок – поширити свій талант по всій планеті так, щоб він став у нагоді кожному.

Усім тим, хто відчуває себе не таким, як усі.  Знай: якщо ти квір – ти прекрасний; якщо ти чорношкірий – ти прекрасний. Ваше співчуття, розуміння, боротьба за тих, хто не схожий на вас, прекрасні. Я сподіваюся, що ви й далі йтимете у світ і покажете, що ніколи не перестанете бути собою. Це ваш час, тож нехай усі побачать вас.

Якщо ж вас коли-небудь називали дурними, непривабливими, товстими, негідними, ні на що не здатними, то знайте, що мене теж [так називали]. Що б ви не робили, не дозволяйте людям, які проєктують на вас власні сумніви, заважати вам зосередитися. Я знаю, що ці моменти приносять біль, але зараз саме час перетворити критику в мотивацію.

Повага – це все. Без поваги не може бути ні успішних стосунків, ні успішного розвитку. Світ буде поважати вас настільки, наскільки ви самі себе поважаєте.

Мене часто запитують: «У чому ваш секрет успіху?» Якщо коротко, то вкладатися в роботу. Поразок може бути більше, ніж перемог. Так, у мене 24 статуетки «Греммі», але ще 46 разів я її не отримала – це 46 відмов. Будь ласка, просто працюйте ще старанніше.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь