Спецпроєкти

У США випустять перші у світі парфуми із запахом космосу. То як же пахне космос?


NASA анонсувало серійний випуск аромату Eau de Space – парфумів із запахом космосу. Для цього компанія запустила збір коштів на краудфандинговому майданчику Kickstarter.

Ще у 2008 році NASA найняли Стіва Пірса, хіміка та засновника компанії Omega Ingredients, яка виробляє харчові ароматизатори. Він повинен був створити хімічний синтез запаху космосу. Це мало допомогти астронавтам тренуватися перед запуском на орбіту та попередити будь-які потенційні сюрпризи, що можуть спіткати їх у космічному просторі.

Для відтворення запаху Стіву Пірсу знадобилося 4 роки.

Розроблюючи ароматичну композицію, парфумери співпрацювали з астронавтами. На основі їхніх спільних вражень й асоціацій і зародився аромат.

Менеджер проєкту Eau de Space Метт Річмонд зазначив, що описати отриманий продукт доволі важко, принаймні оперуючи традиційною парфумерною термінологією.

«Астронавти описують запах як суміш пороху, напівсирого стейку, малини та рому», – зазначив Метт Річмонд. Раніше астронавтка Пеггі Вітсон описувала запах космосу як запах рушниці, з якої щойно вистрілили.

Парфуми Eau de Space стануть першимим продуктом у межах ініціативи експериментального навчання з метою популяризації STEM – науки, технологій, інженерії та математики.

За словами Річмонда, команда Eau de Space сподівається, що надання парфуму у навчальні заклади зможе залучити до діалогу про майбутнє космічної індустрії не тільки вчених, але й дітей, їхніх батьків і вчителів.

З необхідних двох тисяч доларів проект зібрав майже 65 тисяч. Замовити духи можна за 30 доларів: їх почнуть доставляти по всьому світу з жовтня цього року.

У майбутньому компанія також планує випустити аромат «Запах Місяця».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь