Спецпроєкти

HBO Max тимчасово відмовився від показу «Віднесених вітром» через протести в США


Стрімінговий сервіс HBO Max тимчасово прибрав з доступу фільм «Віднесені вітром», знятий за романом Маргарет Мітчелл. Це пов’язано з протестами в США, учасники яких виступають проти расизму і поліцейської агресії щодо темношкірих людей, які почалися після смерти Джорджа Флойда.

Ще одним приводом стала публікація статті американського сценариста Джона Рідлі в Los Angeles Times. У ній автор звернувся до телеканалу, щоб прибрати фільм «Віднесені вітром», оскільки він «увіковічує деякі з найболісніших стереотипів про кольорових людей».

Представник HBO Max повідомив The Hollywood Reporter, що стрічка пізніше з’явиться на платформі, але з позначкою про історичний контекст і некоректне зображення темношкірих персонажів і рабства: «Фільм „Віднесені вітром” є продуктом свого часу і відображає деякі етнічні та расові забобони, які, на жаль, тоді були звичайним явищем в американському суспільстві. Ці расистські зображення були некоректними і тоді, і сьогодні, і ми вирішили, що залишати цю стрічку без пояснення і засудження цього було би безвідповідально».

Новина викликала хвилю дискусій у американців, більшість з яких висловилась про те, що це частина історії, її потрібно не ігнорувати, а вчитись та здобувати уроки з минулого.

Прем’єра «Віднесених вітром» відбулася в 1939 році. У фільмі знялися Кларк Гейбл, Вів’єн Лі, Леслі Говард. На прем’єру тоді продали більше квитків, ніж на будь-який інший голлівудський фільм.

Фільм отримав вісім премій «Оскар», зокрема статуетка була присуджена актрисі Гетті Мак-Денієл за роль няньки Скарлетт О’Гари, яку всі кличуть Маммі.  Це прізвисько закріпилося за актрисою і поза екраном. Вона стала першою афроамериканкою, яка була номінована Американською кіноакадемією і здобула премію. Це стало великим кроком до рівноправства в американському суспільстві.

Деякі афроамериканці критикували актрису за те, що вона грала у нібито расистському фільмі. На це вона відповіла одного разу, що «радше зароблятиме сімсот доларів на тиждень, граючи роль служниці, ніж сім доларів, прислуговуючи».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь