Спецпроєкти

Опитування. Скільки українців вірять у штучне походження коронавірусу?


Київський міжнародний інститут соціології провів опитування серед українців щодо їхньої схильности вірити в конспірологічні версії чи «теорії змови», що стосуються походження коронавірусу.

В ході опитування було проведено 2000 телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Респондентів просили обрати одне з трьох тверджень про походження коронавірусу та його поширення у світі.

37% українців, тобто кожен третій, вірить, що коронавірус був «спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельности населення та/чи завдання шкоди окремим країнам».

29%  вважають, що коронавірус «зроблений штучно в лабораторії, але його поширення у світі було випадковістю».

18% обрали варіанти, що коронавірус з’явився природним шляхом.

Отже, 66% українців вірять у  штучне походження коронавірусу.

Серед тих, хто обрав варіант, що поширення Covid 19 у світі було випадковістю, переважна більшість респондентів (70%) вважають, що коронавірус був штучно розроблений у Китаї. Ще 5% назвали США, 3% – Росію.

Серед респондентів, які вірять, що «коронавірус був спеціально розроблений і навмисно поширений у світі для зменшення чисельности населення та/чи завдання шкоди окремим країнам» 26% вважають, що за розробку та поширення відповідальний Китай, 11% – США та 2% – Росія.

Опитування проводили з 31 травня по 4 червня 2020 року. Опитувані були віком від 18 років.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь