Спецпроєкти

Як відбуватиметься премія «Оскар» у 2021 році? Нові правила


Американська кіноакадемія вирішила перенести церемонію вручення премії «Оскар» на квітень 2021 року.

Період відбору фільмів продовжено до 28 лютого, номінантів оголосять 25 березня, а сама церемонія вручення премії запланована на 25 квітня.

Також кіноакадемія визначила кількість номінантів у категорії «Найкращий фільм». З 2021 року боротися за премію «Оскар» будуть 10 фільмів.  Зроблено це для підвищення рівня репрезентативности на конкурсі. Нове правило набуде чинности вже з 94-ї церемонії, яка відбудеться в 2021 році. 

З 2009 року кількість номінантів у головній категорії Оскара не повинна була перевищувати десяти, але водночас могла бути менша від цієї кількости. Наприклад, у 2018-му і 2020-му роках було по дев’ять номінантів, у 2019-му – вісім. А до 2009 року на нагороду щорічно номінували всього п’ять фільмів.

Таке рішення ухвалили у зв’язку з наступним етапом ініціативи Academy Aperture 2025 щодо забезпечення рівности в кіноіндустрії. Проєкт передбачає розширення кількости учасників в індустрії розваг і представників у членському складі академії. Також академія заохочуватиме різноманітність і справедливу практику найму на роботу. Для цього була створена спеціальна група для розробки і впровадження нових стандартів до 31 липня 2020 року.

Крім того, члени кіноакадемії зможуть тепер переглядати фільми онлайн протягом усього року. Раніше вважалося, що якщо стрічка вийде незадовго до церемонії і наробить галасу, то шанси перемогти значно зростуть.

Ініціатива передбачає і проведення серії панелей для членів і співробітників під назвою Academy Dialogue: It Starts with Us, які зосередяться на темах расової дискримінації, етнічної приналежности, історії, можливостей і мистецтва кіновиробництва. Ведучою програми стане Вупі Голдберг.

Також до програми Academy Aperture 2025 входять гранти для молодих кінематографістів, проєкти із залучення до індустрії недопредставлених спільнот, глобальні заходи, покликані об’єднати і розширити можливості жінок у кіноіндустрії, програми культурного обміну та стипендіальні програми з написання сценаріїв.

Нагадаємо, що в лютому цього року в категорії «Найкращий фільм» перемогла південнокорейська стрічка «Паразити» режисера Пон Чжун Хо. Це був перший фільм не англійською мовою, який виграв премію «Оскар» у головній номінації. Стрічка також отримала премію за найкращу режисуру, найкращий оригінальний сценарій і найкращий фільм іноземною мовою.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь