Спецпроєкти

Книгу Кіпіані «Справа Василя Стуса» можуть вилучити з продажу. Що потрібно знати?


У серпні 2019 року Віктор Медведчук подав у суд на Вахтанга Кіпіані, журналіста, історика та автора книги «Справа Василя Стуса» та видавництво Vivat. Він позивається до суду щодо захисту своєї чести, гідности та ділової репутації.

Колишній адвокат Стуса вимагає заборонити розповсюдження (продаж) у будь-якій формі і на будь-якій території примірників цієї книги  та поширення будь-якої інформації про неї у ЗМІ та інтернеті.

Також він просить стягнути з Кіпіані та видавництва Vivat витрати на сплату судового збору та визнати частину інформації, наведеної в книзі, недостовірною.

Докладніше про книжку

«Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних та друзів.

В основі книжки – дослідження судового процесу над Стусом. Поета звинуватили в тому, що він вчинив дії з виготовлення, зберігання і розповсюдження «з метою підриву та ослаблення радянської влади ворожої літератури, що порочить радянський державний і суспільний лад», чим начебто скоїв злочин, передбачений ст. 62 ч. 2 КК УРСР.

Медведчук виступав захисником у процесі над поетом. У книжці описано його роль у судовому процесі та оцінка його адвокатської роботи з погляду дотримання правил адвокатської етики.

Позивач просить визнати недостовірними 9 пунктів з книги ( вирвані із контексту):

  • «…розпинав поета, – призначений державою адвокат Медведчук»
  • «…Віте, що виховувався у родині політзасланця (…кажуть шуцман)»
  • «… чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»
  • «Адвокати відверто «відбували номер», не забуваючи, правда, здирати гонорари з убитих горем родин…»
  • «… шістка комуністичної системи Медведчук…»
  • «… «син поліцая»…»
  • «…Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»
  • «…він ( Віктор Медведчук – ред.) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?…»
  • «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком і аморальним типом?».

10 липня, в п’ятницю, відбудеться останнє засідання суду, де буде оголошено судове рішення.

«У той час, коли Віктор Медведчук “захищає свої честь, гідність та ділову репутацію”, ми захищаємо право суспільства на пошук історичної правди. Ми впевнені: вимоги Віктора Медведчука – це неприхована спроба прямого тиску на свободу слова і друку в Україні, яскравий прояв боротьби із інакомисленням», – заявила генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова.

За її словами, в разі винесення рішення на користь Медведчука, вони подаватимуть апеляцію, адже ні автор, ні видавництво не порушували прав та норм моралі.

Засідання відбудеться 10 липня о 10:00 в Дарницькому районному суді міста Києва, вул. Олександра Кошиця, 5а.

Придбати книжку можна за посиланням або писати особисто Вахтангу Кіпіані.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь