Спецпроєкти

Цієї осени вийде біографічний фільм про Туве Янссон. Подивіться трейлер (18+)


Уже восени 2020 року світ побачить перший повнометражний фільм про маму Мумі-тролів, письменницю та художницю Туве Янссон.

У фільмі йдеться про післявоєнний період життя мисткині. Саме тоді Туве і придумала маленьких істот, схожих на бегемотиків, у яких згодом закохається весь світ. Тоді ж почала писати і перші книжки.

До речі, книжки про Мумі-тролів з’явилися радше всупереч: богемне оточення Янссон не підтримувало її прагнення писати дитячі книжки. Ба більше, малювання дитячих коміксів, на яких і заробляла художниця, серед її друзів та подруг не вважалося гідним заняттям. Та все ж Туве обрала свій шлях, не дослухаючись до скептично налаштованих приятелів, і Мумі-тролі побачили світ.

Туве Янссон з фігурками Мумі-тролів

Також у стрічці йдеться про стосунки Туве, зокрема із жінками. У фільмі змальовано її закоханість у заміжню жінку Вівіку Бандлер. Вівіка якраз підтримувала Туве та схвально відгукувалася про малюнки художниці. Кохання до дівчини Янссон перенесла і у свою книжку: Вівіка перетворилася на Віфслу, а сама письменниця стала Тофслою. Ці дві нерозлучні істоти розмовляли однією мовою, зрозумілою здебільшого лише їм.

Сценарій до фільму про Янссон написала Єва Путро, а режисеркою стала Заїда Берґрот. Знімати біографічну стрічку почали восени минулого року. Уже можна подивитися трейлер:

На головну роль обрали фінську акторку Альму Певсті. Жінка зізналася, що вона заплакала від захоплення, коли їй запропонували втілити образ мисткині. Альма додала – вона, як і безліч фінських дітей, зростала на творах Туве.

Роль коханої жінки письменниці, Вівіки Бендлер, виконала акторка Кріста Косонен.

Точна дата прем’єри наразі невідома, та фільм має вийти на екрани восени. Сподіваємося, що в Україні його також можна буде подивитися.

А поки ми чекаємо на прем’єру, можна перечитувати книжки Туве (не тільки про Мумі-тролів!) або наш текст про письменницю. У ньому ми розповідали про дитинство мисткині, вплив творчих родичів на її становлення – а майже всі близькі Янссон присвятили життя мистецтву, – її натхнення та кохання.

А ще можете пройти наш найзатишніший тест «Хто ти зі всесвіту мумі-тролів?».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram