Спецпроєкти

Студія Сергія Махна створила концепцію підземного будинку. Дивіться, який він на вигляд


Майстерня сучасного українського дизайну та архітектури Sergey Makhno Architects створила концепцію автономного підземного будинку під назвою Plan B. Будинок буде розташований на глибині 15 метрів і нижче.

Оселя призначена для комфортного проживання двох-трьох сімей із дітьми та обслуговуючого персоналу з родинами на випадок будь-якої небезпеки чи загрози.

Метою майстерні є створити затишний і безпечний дім у надрах Землі.

Ззовні Plan B нагадує вхід у музей сучасного мистецтва або військову базу. Масивна бетонна конструкція оснащена трьома входами-виходами та вертолітним майданчиком на даху. Вона займає всього 172 кв. м і може бути розміщена або поруч з головним будинком, або десь у лісі.

Бункер Plan B має евакуаційне вогнетривке «кільце», в котре можна потрапити практично звідусіль у разі небезпеки в середині бункера.

Усі системи в підземному будинку Plan B – автономні. Водопостачання, каналізація, закрита система вентиляції з рекуперацією, забором і очищенням повітря. На вході в бункер розміщено щит знезараження, за ним – зона кварцування.

Кімната для дезінфекції

Що б не відбувалося на поверхні Землі – життя у Plan B триватиме.

У бункері можна розмістити рибоводний басейн, город з фітообладнанням, де можна вирощувати зелень, овочі та деякі фрукти.

Також у підземному будинку Plan B передбачається окрема медкімната для надання медичної допомоги, з ізолятором і закритою зоною для зберігання медпрепаратів.

«Завдання перед нами стояло вкрай просте і складне водночас – зробити бункер сучасним, затишним будинком», – говорить архітектор Олександр Бохан.

Вітальня з великим диваном – ніби затишна столична квартира. А за вікном – реальна картинка світлового дня – як це мало б бути на поверхні. Це створене для того, щоб не збивалися біоритми й не відбулася підміна відчуття дня і ночі.

Plan B має дві головні спальні, які складаються із власне спальної зони, закритої зони для зберігання речей і ванної кімнати.

Напроти ліжка – камінний сад, який закінчується високочутливим екраном-вікном, краєвид із якого можна змінювати, натиснувши кнопку на пульті управління системи «Розумний дім». До того ж вікно можна «відчинити» і відчути легенький вітерець або свіжість скошеної трави.

«Кухню вирішили зробити професійною – готування може стати новим чудовим хобі. У будь-якому разі бувати тут будуть часто. Та й загалом, вважаю, що нержавна сталь для кухонних поверхонь – це чудове рішення не тільки для ресторанів, а й для житлових приміщень», – зазначає співавтор проєкту, дизайнер Олександр Махно.

Є можливість і облаштувавши спеціальну зону для вигулу собак – дерево, каміння, травичка. Евакуаційне коло ж може слугувати як місце для довгих піших прогулянок або катання на велосипеді.

«Цей проєкт – звільнення від емоцій, роздуми на тему продовження людського життя за будь-яких умов і намагання знайти відповідь на питання, чи можливо завдяки архітектурі створити враження життя на поверхні Землі, перебуваючи в її надрах», – розповідає Сергій Махно.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐