NASA розробили кулон, що допомагає не торкатися обличчя. Створити такий кулон може кожен
Людина торкається до свого обличчя у середньому 23 рази на годину і може не помічати цього. Утім, відомо, що це сприяє поширенню вірусів, зокрема коронавірусу Covid-19.
Щоб зменшити ризик заразитись, інженери Лабораторії ракетного руху NASA створили спеціальний кулон PULSE – він котролює доторки до обличчя.
Як він працює?
Як тільки людина мимовільно підносить руки до обличчя, кулон починає вібрувати та пульсувати. Що ближчі до обличчя пальці, то інтенсивніша вібрація.
Проєкт PULSE благодійний, тому кулон не потрапить у масове виробництво. Інструкції з виготовлення і роздруківку чохла на 3D-принтері викладено у вільний доступ, тож кожен може створити кулон самостійно.
Для виготовлення такого кулона знадобиться інфрачервоний сенсор, вібромотор, батарейка, транзистор, вимикач, кілька проводів і чохол.