Спецпроєкти

Що читати в липні? 14 новинок від українських видавництв


Сімейна алегорія, критика пенітенціарної системи, їжа диктаторів та оповідання від автора, якого ми знаємо завдяки мультсеріалу з Netflix. Коротко розповідаємо про 14 книжок від українських видавництв, вартих уваги в липні. 

Книголав

Ханна Віттон «Про секс. То як, поговоримо?» 


Це перша книжка про сексосвіту українською для підлітків. Вона відповідає на питання про здорове ставлення до себе та інших, взаємоповагу, самотність, стосунки, контрацепцію, згоду на секс, безпечне спілкування онлайн і адекватне сприйняття свого тіла. Видання містить також коментарі українських фахівців.

Ханна Віттон створює освітні проєкти, звертається до фахівців та відомих людей і популяризує сексосвіту у Британії.

Ізабель Фужер «Хочу знати! Про все на світі» 

Авторка зібрала популярні питання дітей і прості та кумедні відповіді про історію, мистецтво, природу, космос, щоденне життя, людський організм. Деякі з них будуть пізнавальними навіть для дорослих.

Ізабель Фужер – французька журналістка, письменниця і режисерка-документалістка. Вона написала кілька дитячих книжок та оповідань, а також заснувала Премію жіночої фотожурналістики Canon.

Комора

Тамара Марценюк «Захисники галактики: влада і криза в чоловічому світі» 

Ця праця присвячена ролі чоловіків у суспільстві, впливу соціуму на їхнє самопочуття та сучасній кризі маскулінности. Книжка містить посилання на академічні праці та приклади з масової культури.

Тамара Марценюк – дослідниця гендеру, гендерної нерівности в Україні, авторка книжок «Чому не варто боятися фемінізму», «Інша оптика» і «Гендер для всіх».

Катерина Бабкіна «Звичка писати. Книжка-зошит для роботи зі словом, натхненням та собою»  

Ця книжка для людей, які відчувають потребу писати або впорядкувати внутрішній хаос. Вона допоможе розібратися зі своїми цілями, страхами і бажаннями завдяки перевіреним вправам та рекомендаціям з письма. 

Катерина Бабкіна – українська поетка, авторка прози, колумністка, сценаристка, драматургиня та письменниця, авторка 11 літературних творів та численних курсів з літературної майстерности.

Видавництво Старого Лева

Вітольд Шабловський «Як нагодувати диктатора» 

Автор розповідає про п’ятьох тиранів крізь призму їхніх гастрономічних вподобань. Для цього він об’їхав Уґанду, Кубу, Ірак, Албанію та Камбоджу та поговорив зі свідками тиранічних режимів.

Вітольд Шабловський – польський журналіст і репортер, який багато працював з турецькою тематикою. Працював на TVN24, у Gazeta Wyborcza, стажувався в турецькій службі телеканалу CNN. Написав п’ять книжок, серед яких «Кулемети й вишні. Історії про добрих людей з Волині».

Дорж Бату «Моцарт 2.0» 

Автор «переміщує» Вольфганга Амадеуса Моцарта у наш час, де музикант так само живе музикою і паралельно вв’язується у детективне розслідування. У книзі багато фактів про життя Моцарта.

Дорж Бату – український письменник бурятсько-монгольського походження, автор бестселера «Франческа. Повелителька траєкторій». Раніше працював журналістом, тепер – оператором корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США.

Клуб сімейного дозвілля

Ренсом Ріґґз «Пташині збори»

Це продовження історії «Дому дивних дітей». Онук наважується виконати прохання з дідового заповіту – розшукати «дивну» дівчинку Нур, від якої залежить існування всього світу. Джейкоб має передати її дідовому соратнику, але він з якихось причин не хоче, щоб його знайшли. 

Ренсом Ріґґз – американський письменник і сценарист, відомий завдяки своїй книзі «Дім дивних дітей». Ріґґз знімав короткометражні фільми і написав книгу The Sherlock Holmes Handbook (до фільму Sherlock Holmes 2009 року).

Стівен Кінг «Інститут»

Цей роман уже назвали найжахливішою історією про дітей із часів «Воно». Головний герой Люк проти своєї волі потрапляє до таємничого Інституту, де з дітей «викачують» їхні телепатичні й телекінетичні здібності. Втеча здається неможливою, але він спробує вибратися.

За книгою зніматимуть серіал. Сценаристом шоу стане Девід Е. Келлі («Велика маленька брехня»), а режисером – Джек Бендер («Гра престолів»). 

КOMUBOOK

Мішель Фуко «Наглядати й карати. Народження в’язниці» 

Це одна з головних праць видатного французького філософа. У ній він розглядає формування індивідів крізь призму розвитку сучасної пенітенціарної системи.

Мішель Фуко – французький філософ, історик. Автор дослідницьких робіт з історії сексуальности і критик соціальних інституцій, психіатрії, медицини, наук про людину і системи тюрем.

Філіп К. Дік «Валіс»

Це найвідоміший із пізніх романів фантаста Філіпа К. Діка. У ньому теологічна детективна історія переплітається з науковою фантастикою, в якій Бог виступає і розшукуваною особою, і головним злочинцем. Оскільки ця робота вважається magnum opus письменника, радимо спочатку почитати його ранні твори.

Філіп К. Дік – «дідусь» кіберпанку. Він описував психоделічну складову світу, який людство ділить зі штучним інтелектом. У молодості письменник вживав наркотики, щоб залишатися продуктивним автором, що глибоко вплинуло на його манеру оповідати.

Arthuss

Стефан Заґмайстер, Джессіка Волш «Краса»

Це збірка різних проявів краси, яка може слугувати й мудбордом. Щоб укласти книжку, автори провели багато досліджень і опитувань.

Стефан Заґмайстер – австрійський дизайнер, серед клієнтів якого The Rolling Stones, The Talking Heads, Lou Reed та Guggenheim Museum. Джессіка Волш – дизайнерка і артдиректорка, яка працює із Jay-Z, Barneys, The New York Times, Levi’s та The Museum of Modern Art.

Росс Кінг «Леонардо і Тайна вечеря» 

Це дослідження пропонує розібратися у міфах та легендах, якими обросла особистість Леонардо да Вінчі. Автор розповідає біографію художника в контексті історії, проводить теологічні лікнепи і спростовує вимисли стосовно його творчості.

Росс Кінг – канадський письменник, автор міжнародних нонфікшн-бестселерів, як-то Brunelleschi’s Dome та Michelangelo & the Pope’s Ceiling, романів Ex-Libris та Domino

Bookchef

Кен Лю «Паперовий звіринець та інші оповідання»

Однойменне оповідання збірки «Паперовий звіринець» єдине в історії перемогло в трьох світових літературних преміях: Nebula, Hugo та World Fantasy Award. Його головний герой намагається адаптуватися в суспільстві, яке не приймає його здатність говорити з іграшками, виготовленими мамою. Крім того, вони мають свої секрети. 

За оповіданням цієї ж збірки «Вдалого полювання» також вийшов епізод у серіалі Netflix Love, death and robots. Автор публікується у науково-фантастичних журналах The Magazine of Fantasy & Science Fiction, Strange Horizons, Asimov’s Science Fiction, Analog Science Fiction and Fact, Clarkesworld, Lightspeed

Маркус Зузак «Глиняний міст» 

Це алегорична оповідь про синів та батьків. У ній йдеться про п’ятьох братів, які втратили матір і батька, але останній 11 років по тому повернувся і просить допомогти йому збудувати міст. Упродовж історії ми дізнаємось особливості стосунків цієї родини.

Маркус Зузак – автор підліткових романів, зокрема бестселлера «Крадійка книжок».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь