Спецпроєкти

Національний банк Аргентини введе квоту, щоб наймати трансгендерів


Минулого тижня Національний банк Аргентини оголосив, що незабаром оприлюднить оновлену програму прийому на роботу, за якою до установи набиратимуть не менше 5% трансгендерних працівників щороку. Від загальної кількості працівників банку в 17,5 тисяч цей відсоток становитиме 17 людей. 

Банк збирається досягти показника зайнятості трансгендерів в 1% від числа всього працюючого населення країни. Ініціатива буде спрямована на «знищення виключеності та структурної дискримінації транс-людей, через що ця соціальна група страждала в минулому».

«Час виключеності, упередженості та дискримінації позаду», – сказав голова кабміну Аргентини Сантьяго Кафьєро. Очікується, що оновлена політика Нацбанку підштовхне до кадрових змін й інші установи.

У 2012 році в Аргентині ухвалили всеохопний закон про права трансгендерів, який дозволяє законно змінювати свою стать в документах без попереднього хірургічного втручання. Але трансгендерні люди все ще стикаються з високим рівнем дискримінації та насильства.

Очільниця однієї з аргентинських транс-спільнот Орнелла Інфанте каже, що рішення банку виправить ранню смертність соціальної групи, яка зазвичай не живе довше 35-40 років через відсутність прав. Це обумовлено переслідуваннями і дискримінацією, через які транс-людям не надають якісну медичну допомогу. Також через трансфобні упередження працедавці відмовляють транс-людям у прийомі на роботу.

Томас Касавьєха, транс-активіст, який допомагав у розробці програми Нацбанку, повідомив – тільки 12% трансгендерів в Аргентині мають офіційне працевлаштування. Касавьєха стане першим транс-працівником в рамках нової ініціативи і другим трансгендерним працівником Нацбанку Аргентини за всю історію.

В Аргентині, як правило, регулярно розглядають законопроєкти, які розширюють можливості працевлаштування трансгендерних людей. Зокрема, у 2015 році в Буенос-Айресі ухвалили закон, згідно з яким трансгендери мають займати один відсоток посад на держслужбі у столиці.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь