Спецпроєкти

Джоан Роулінг повернула нагороду правозахисної організації через звинувачення у трансфобії


Дж. К. Роулінг повертає отриману від правозахисної організації Роберта Ф. Кеннеді нагороду «Пульс надії». Це відбулося після того, як президентка організації назвала погляди письменниці трансфобними.

Роулінг отримала нагороду в грудні 2019 року за її роботу з дитячим благодійним фондом Lumos. Письменниця назвала її «однією з найвищих нагород, яку коли-небудь отримувала».

Однак на початку цього місяця Керрі Кеннеді, юристка і президентка RFKHR, сказала, що її турбують трансфобні твіти та заяви, зроблені авторкою книжок про Гаррі Поттера.

Що сталося?

У червні Джоан Роулінг пожартувала над визначенням «люди, які менструюють».

«Я впевнена, що для таких людей було якесь слово. Допоможіть мені хто-небудь… Жінкви? Жонки? Жвінкви?», – іронізувала письменниця у твіттері. Після цього її звинуватили у трансфобії.

Не виправили ситуацію і наступні твіти, в яких Роулінг зазначила – у відмові від концепції статі вона вбачає стирання самої жіночої ідентичности, хоча транслюдей поважає і любить.

Ці коментарі засудили ЛГБТ-організації, а також актори, які знімались у серії фільмів про Гаррі Поттера, – Деніел Редкліфф та Емма Вотсон.

Після цього Роулінг поділилася особистою історією про свій досвід домашнього та сексуального насильства. Та все одно вона стверджувала, що жінки, які не перенесли гормональну терапію або хірургічний перехід, не повинні мати доступу до одностатевих просторів.

«Я вірю, що більшість транслюдей нікому не загрожують, але більшою мірою самі перебувають під загрозою, – писала Роулінг. – Я хочу, щоб транслюди були в безпеці. Однак водночас я не хочу, аби біологічні жінки виявлялися в меншій безпеці. Коли ви відкриваєте двері туалетів або роздягалень для кожного чоловіка, який вважає або відчуває себе жінкою, – а як я вже говорила, сертифікати, які підтверджують гендер, видають без хірургічного або гормонального втручання, – ви відкриваєте двері для будь-якого чоловіка, який побажає зайти всередину».

Критика

Тоді в серпні президентка організації Керрі Кеннеді виступила із заявою, в якій зазначила – напади Роулінг на трансгендерну громаду суперечать фундаментальним віруванням та цінностям РФКХР.

Кеннеді розповіла, що розчарована поглядами Роулінг, і додала – та використовує свій дар для створення наративу, який принижує трансгендерів та небінарних людей .

Правозахисниця нагадала – саме трансперсони частіше за інших стають жертвами насильства, дискримінації та загроз. Багато з них в результаті зазнають психологічних проблем, стають бездомними чи вкорочують віку.

У відповідь 27 серпня письменниця заявила, що поверне вручену організацією нагороду.

«Через серйозний конфлікт поглядів між мною й організацією я відчуваю, що в мене немає іншого вибору, крім як повернути нагороду “Пульсу надії”, вручену мені минулого року. Я глибоко засмучена тим, що організація вирішила зайняти цю позицію. Але жодні нагороди або відзнаки незалежно від мого захоплення людиною, на честь якої вони названі, не означають для мене так багато, щоб я втратила право йти за своєю совістю», – написала на своєму сайті Роулінг.

Водночас письменниця підкреслила, що ніколи не поділяла трансфобних поглядів. Упродовж багатьох років вона підтримувала ЛГБТ-організації і жертвувала їм кошти. При цьому вона не розділяє погляди радикального руху за права трансгендерів, що не означає, втім, ненависти до транслюдей.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь