Спецпроєкти

Організаторів фінансової піраміди B2B Jewelry посадили під домашній арешт


Організаторові, керівникові та головному бухгалтерові фінансової піраміди B2B Jewelry повідомили про вчинення кримінальних правопорушень за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України. Двох із них посадили під домашній арешт, повідомляє СБУ.

B2B Jewelry – компанія, яка видає себе за мережу ювелірних салонів з можливістю кешбеку, проте гроші не повертає. 

27 серпня у фігурантів провели обшуки, після чого суд наклав арешт на їхні банківські рахунки та майно. Магазини працюють – аби інвестори могли обміняти свої сертифікати на гроші чи товари.

B2B Jewelry заснував власник ювелірного заводу, якого підозрювали у контрабанді

Засновник B2B Jewelry – власник вінницького ювелірного заводу «Шарм» Микола Гонта. Раніше його підозрювали в контрабанді 600 тисяч ювелірних виробів невідомого походження.

Мережа B2B Jewelry розвивалася з 2018 року, а 2020-го відкрила магазини у Росії та Казахстані. Компанія пропонувала заробити своїм інвесторам трьома способами: або на кешбеках у 104%, або на сертифікатах, за якими можна було отримати начебто 416% річних, або залучаючи нових інвесторів. За кожного інвестора обіцяли до 19% від їхніх вкладень.

Клієнтів не оформлювали за паспортними даними, їм не видавали фіскальних чеків, з ними не підписували угод – натомість ставили мокру печатку на їхніх B2B Jewelry-сертифікатах. Дійсних реквізитів компанії інвестори не отримували. З такими документами неможливо домогтися судового розгляду.  

У травні Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку застерігала від вкладень у B2B Jewelry. Пізніше виявилося, що на інвестиціях 600 тисяч громадян піраміда заробила понад 250 мільйонів доларів. 

У серпні СБУ заблокувала діяльність компанії, а організаторам згодом повідомили про підозру. Виявилося, що до розвитку піраміди долучалися 100 підприємств.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь