Спецпроєкти

Книгарня «Є» планує збільшити обсяг російськомовної літератури. Чому – пояснюють представники мережі


Книгарня «Є» планує збільшити кількість російськомовної літератури у своїй мережі. Про це представники книгарні написали у сторінці на фейсбуці.

У пості йдеться про причини такого рішення.

За словами представників книгарні, з початку відкриття першого магазину вони робили акцент на продажу книг українських видавництв, хоча тоді багатьом це здавалося абсурдним.

Водночас у пості зазначено, чому, попри попит на україномовну літературу, планують збільшити кількість російськомовної:

«Абсолютно очевидно, що турбота про формування повноцінного та успішного українського книжкового ринку – це функція держави і завдання усього суспільства, а не окремої мережі книгарень.

Давайте відверто оцінювати ситуацію, що склалася станом на 2020 рік:

1. Якщо не враховувати мережу книгарень Є, 50-70% в обороті великих книготорговельних структур складає російська книга (як імпортована так і видана в Україні).

2. Головною причиною просування ритейлом російської книги є привабливі умови (більша маржа).

3. Можливість створювати привабливі умови визначається у першу чергу перевагами у собівартості російського продукту у порівнянні з українським (менша вартість авторських прав та перекладу на один примірник).

4. Російський книжковий бізнес завжди може розраховувати на підтримку власної держави у просуванні свого продукту в Україні.

Нескладно передбачити, що в цих умовах сегмент україномовної книги поступово стискатиметься, українські видавці будуть менше видавати, а читачі будуть купувати ще більше російською – всупереч власному бажанню».

Представники додали, що цей стан речей насправді їм не до вподоби, та вони як книготоргівельна мережа не можуть його змінити, так само як і не можуть ігнорувати цю реальність. На думку співробітників мережі, цю проблему може вирішити правильна державна політика, а сама книгарня «змушена враховувати викладені обставини у плануванні своєї подальшої роботи».

Коли у 2007 році ми відкрили перший магазин Книгарні «Є», ідея торгувати україномовними книгами багатьом видавалася…

Опубліковано Книгарня "Є" Понеділок, 14 вересня 2020 р.

У коментарях представники мережі наголосили – акцент на російськомовній літературі вони робити не збираються і спеціально її не просуватимуть.

Коментарі користувачів були доволі передбачуваними: мережі книгарень нагадали про їхні звинувачення на адресу Yakaboo, які стосувалися продажу літератури російських видавництв.

Скріни: Євген Лір

Представники мережі в коментарях посилалися на матеріал «Книжковий ринок над прірвою». У ньому йдеться про те, що, за даними Книжкової палати України, за перше півріччя 2020-го видано книжкової продукції лише 13,9% за накладами і 35,7% за назвами від тих обсягів, які було видано за аналогічний період торік.

Разом з цим обсяг задекларованих на митниці поставок книжок із Росії у першому півріччі 2019 року був майже у п’ять разів більший, аніж у першому півріччі 2017-го. І залишається значно більшим навіть у карантинному 2020-му.

Світлина з обкладинки: фейсбук мережі «Є»

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь