Українські вчені отримали Шнобелівську премію за дослідження впливу вібрації на черв’яка
Українські фізик та математик отримали цьогорічну Шнобелівську премію за дослідження тіла черв’яків під впливом вібрації. Про це йдеться на офіційному сайті премії.
Фізик Іван Максимов та математик Андрій Потоцький працюють у Свінбурнському університеті в Австралії. У ході дослідження вони виявили, що вібрації змушують дощових черв’яків формувати візерунки аналогічні тим, як реагують на вібрації краплі води.
Самі дослідники заявили, що ця нагорода – справжній сюрприз у їхньому професійному житті.
«Ми не планували вирішити яке-небудь конкретне питання або наукову проблему. Я вирішив подати вібрацію за допомогою динаміка, тому пустив кілька інструментальних звукових сигналів. І вони почали рухатися як вода», – розповідає Іван Максимов.
Наразі науковці вивчають, де потенційно можна було б застосувати отримані результати. Ймовірно, таке дослідження може знадобитися в нейробіології як неінвазивний метод вивчення мозкових імпульсів, а також, на думку вчених, дослідження можна використовувати в робототехніці для імітації рухів черв’яків.
«За свою роботу, що дозволяє зрозуміти, як поводять живі організми під впливом високих частот, вони отримали паперові призи і купюри по 10 трлн доларів Зімбабве», – зазначає журналіст Кирило Лукаренко на своїй сторінці у Twitter.
2/2
Обидва науковці працюють у Свінбурнському університеті у Австралії. За свою роботу, що дозволяє зрозуміти, як поводять живі організми під впливом високих частот, вони отримали паперові призи і купюри по 10 трлн. доларів Зімбабве. pic.twitter.com/vvfb00Fq9j
— Kyrylo Loukerenko (@K_Loukerenko) September 18, 2020
Шнобелівська премія – пародія на Нобелівську премію. Її вручають за дослідження, які спочатку здаються смішними, проте потім змушують замислитись. Українською її також іноді називають «Антинобелівська премія» або «Ігнобелівська премія».
Раніше ми розповідали, що в Національному антарктичному науковому центрі України повідомили, що на станції «Академік Вернадський» вперше народилося тюленя.