Спецпроєкти

Астрономи вперше знайшли планету поблизу мертвої зірки. Зазвичай процес її смерти вбиває все навколо


На орбіті зірки, яка вмирає, вперше знайшли планету. Ця зірка лише на 40% більша за Землю і вона розташована дуже близько до планети розміром з Юпітер.

Про це повідомляє NASA.

Усі зірки у Всесвіті неминуче коли-небудь загинуть. Проте нещодавно в космосі знайшли незвичну зоряну систему, де планета продовжує існувати на орбіті мертвої зірки. Ця система – WD 1856. Вона розташована на відстані приблизно 80 світлових років від Землі, і однойменна її зірка (White Dwarf Star) почала вмирати приблизно 6 млрд років тому. Проте саме поруч із Білим карликом кружляє планета розміром з Юпітер.

Цікаво, що WD 1856 лише на 40% більша за Землю, тому сама планета набагато більша за зірку Білого карлика. До того ж об’єкти розташовані приблизно у 20 разів ближче один до одного, ніж Меркурій і Сонце.

Це відкриття стало першим безпосереднім виявленням планети на орбіті мертвої зірки в історії космічних спостережень.

Її знайшли, коли вивчали світло від Білого карлика. Виявилося, що щоразу, коли планета проходила по орбіті перед WD 1856, світло скорочувалося майже вдвічі. Це відбувалося доволі швидко –приблизно за вісім хвилин, оскільки через надзвичайну близьку відстань планета обертається навколо своєї зірки всього за 1,4 дня.

Учені також з’ясували, що ця планета приблизно в 14 разів важча за Юпітер. Причиною її появи астрономи називають перетворення WD 1856 на червоного гіганта, адже це змінило траєкторію орбіти планети і вона почала поступово наближатися до своєї зірки. Водночас версію про те, що планета могла вижити після руйнування зірки і зберегти свої шари, відкидають.

Раніше ми розповідали, що Національний антарктичний науковий центр України повідомив, що на станції «Академік Вернадський» вперше народилося тюленя.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь