Спецпроєкти

Шалений журналіст, що цілував крокодилів. Який був Стів Ірвін?

Майже вічно усміхнений, в незмінних пісочних шортах та грубих похідних черевиках, Стів Ірвін став нашим першим супергероєм. Його суперздібністю була відчайдушність: не маючи надприродних сил Спайдермена чи Залізної людини, Стів вижимав максимум зі свого звичайного людського тіла і, здається, не знав страху взагалі. 

Безстрашність Ірвіна не врятувала, а радше навіть згубила. 4 вересня 2006 року – рівно 14 років тому – Стів загинув від удару ската в серце. Сталося це під час зйомок програми, і смерть телеведучого випадково зняв оператор. 

Зараз Стіву було б 58 років, він так само б обіймав крокодилів, їздив з родиною у найстрашніші місця планети, ні хвилини не нудьгував би і змушував нас вірити, що все є можливим, якщо перестаєш думати про страх.

Згадуємо, як Стів став такий популярний, як до його діяльности ставилися родичі та правозахисні організації і кого він насправді боявся.

Дитинство, родина і «Мисливець за крокодилами»

Стів народився у пригороді Мельбурна в родині фахівців з дикої природи Лів та Боба Ірвіних. У шість років хлопцеві подарували пітона, а вже в дев’ять малий разом з батьком почав доглядати за крокодилами. З дитинства Стів, навчений поводитися з найстрашнішими рептиліями, до кінця життя боявся тільки папуг – надто кусючими і неслухняними вони для нього були.

У родини Ірвінів був парк рептилій – заради його створення вони навіть перебралися до Квінсленда. Стів активно допомагав і вже у 29 років став повноправним власником парку. 

За рік Ірвін познайомився зі своєю майбутньою дружиною Террі. Кохання було як у книжках – з першого ж погляду, – і буквально за кілька місяців новоспечена пара одружилася. 

Медовий місяць Стіва і Террі минув на болотах Австралії, де вони разом ловили крокодилів. 

Пригоди пари захотів відзняти режисер Джон Стейтон, який не те щоб часто бачив подібні шлюбні подорожі. З документальної стрічки вийшла перша серія «Мисливця за крокодилами». Майже одразу шоу викупив канал Discovery, передбачивши, що воно стане хітом. І канал не прогадав – усміхнений та безстрашний Ірвін моментально підкорив глядацькі серця.

Крім «Мисливців на крокодилів», Стів знімався в інших шоу: «Крок файли», «Таємниці мисливця», «Щоденники мисливця за крокодилами», «Зізнання мисливця за крокодилами», «Остання пригода Стіва» та безліч інших. Паралельно він звикав до ролі батька – у них із Террі народилася донька Бінді Сью (її назвали на честь улюблених крокодила і собаки Стіва) та сина Роберта.

Якраз до батьківства Ірвіна було багато питань: спільноту обурило те, що він годував крокодила з немовлям на руках. Навіть лунали заклики позбавити ведучого батьківських прав. Утім, сам Стів вибачився в етері одного з телеканалів, запевняючи – він цілком контролював ситуацію. Поліція, яка після цього випадку перевірила будинок Ірвіна, не знайшла нічого підозрілого, зрозуміла, що життю дитини дійсно нічого не загрожує, і на цьому скандальна історія завершилася.

Останній день

Вранці 4 вересня Стів разом з оператором спустився під воду біля Великого Бар’єрного рифу, щоб знімати електричних скатів. Зняте планували включити до фільму про найнебезпечніших істот океану. 

Коли Стів пропливав над одним зі скатів, той вдарив його жалом прямо у груди. Ведучий загинув майже миттєво, хоча члени екіпажу намагалися його врятувати, витягши з води. Смерть Ірвіна потрапила на плівку, і потім ці записи знищили на прохання родичів ведучого.

Після загибелі ведучого у країні оголосили траур, а тодішній прем’єрміністр Джон Ховард висловив співчуття і назвав Ірвіна великим австралійським сином. Тисячі прихильників Стіва навідалися до його парку із квітами та іграшками, щоб вшанувати його пам’ять. 

А от зоозахисна спільнота не поділяла почуттів фанатів Ірвіна. Віцепрезидент РЕТА Ден Метьюс, порівнявши ведучого із зіркою дешевого шоу, заявив – той зробив собі бізнес, дражнючи диких тварин, які майже завжди були перелякані. Інші представники організації також були не надто прихильними до Стіва, адже він, на їхню думку, просто знущався над тваринами. Разом з тим сам ведучий усе життя пропагував етичне ставлення до тварин, їхнє безпечне транспортування та утримання. 

Поховання Стіва родина вирішила провести тихо і без пафосу, хоча прем’єр пропонував влаштувати церемонію на державному рівні. Батько Стіва заявив – син хотів би, щоб його запам’ятали як звичайного простого чоловіка. 

Власне, так і сталося – Стів Ірвін досі залишається для нас супергероєм, який зовсім не асоціюється із пафосом чи зірковістю. Справу ведучого продовжує його син Роберт – як дві краплі води схожий на батька, він так само обожнює тварин, веде власну програму і заражає своєю сонячною усмішкою. І хтозна, може, саме він стане таким же супергероєм для наших нащадків.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь