Спецпроєкти

Вчені назвали найсумніший вік у житті людині. І ні, це не 20 років!


Професор економіки Девід Бленчфловер з Дартмутського коледжу США виявив, що після 18 років ми почуваємося щасливими за U-подібною кривою. Дослідження про вік опубліковане на сайті Національного бюро економічних досліджень.

Вчений зібрав дані за 132 країнами, серед яких 95 таких, що розвиваються, та 37 розвинутих. Він порівняв попередні дослідження, у яких респондентів з усього світу опитали про почуття щастя і задоволеність життям.

Виявилось, що люди по всьому світі почуваються найбільш нещасними з 47 до 60 років. У мешканців розвинутих країн – Австралії, Канади, Данії та Фінляндії – найтрагічніший період починається в середньому в 48 років, а в Україні, Бразилії, Сінгапурі та Китаї – у 43 роки для жінок і в 44 – для чоловіків.

Враховувалась зайнятість респондентів, їхня освіта та залученість у романтичні стосунки. 

Найщасливіший період у житті людини припав на 18-20 років.

«Траєкторія справедлива для країн з високою і малою середньою зарплатою, а також довшою і коротшою тривалістю життя», – пише Бленчфловер.

Після 60 люди стають щасливішими і до 70 років досягають найбільшого задоволення життям. Однак, як пояснює вчений, до цього призводять біохімічні процеси в організмі, а не зміна соціально-культурних умов. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь