Спецпроєкти

Корея погодилася допомогти в боротьбі з радіацією від ЧАЕС


Чорнобильська АЕС домовилася з Корейським інститутом досліджень атомної енергії про дезактивацію радіоактивних фрагментів бетону та металу на ЧАЕС.

Про це повідомили в Держагентстві з управління зоною відчуження.

Відповідну угоду нещодавно підписали на Чорнобильській АЕС. Самі випробування триватимуть до кінця 2021 року. Планують залити піною радіоактивні бетонні фрагменти конструкцій та металеві пластини з нержавійної та вуглецевої сталі.

Якщо випробування минуть успішно, то Чорнобильська АЕС отримає додаткову технологію дезактивації з правом використання на станції.

«KAERI (Корейський інститут досліджень атомної енергії, – прим. ред) має технічні розробки, спрямовані на дезактивацію радіоактивно забруднених поверхонь, однак випробувати ці технології на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може, оскільки подібних забруднення в Кореї на сьогодні немає», — заявив заступник директора з поводження з радіоактивними відходами Олександр Скомарохов.

Раніше ми розповідали, що до 34 річниці Чорнобильської катастрофи в українському онлайн-кінотеатрі Takflix вийшов новий фільм під назвою «Чорнобильські бабусі». Він розповідає про жінок, які відмовляються залишати рідні домівки в Чорнобильській зоні відчуження.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь