Спецпроєкти

За евтаназію, але проти канабісу: у Новій Зеландії проголосовали за легалізацію добровільної смерти


У Новій Зеландії проголосували за легалізацію евтаназії для тих, хто страждає на невиліковну хворобу. Активісти, які підтримували ініціативу, вважають, що людям, які страждають від сильного болю, слід надати вибір, як і коли покласти край своєму житті.

Про це повідомляє The Guardian.

Рішення про легалізацію евтаназії з’явилося як питання референдуму в бюлетені загальних виборів 17 жовтня, разом з другим питанням референдуму про легалізацыю канабісу (за це новозеландці не проголосували).

Результати референдуму про евтаназію є обов’язковими, тому закон набуде чинності через 12 місяців після остаточних результатів — 6 листопада 2021 року. Допомога у вмиранні буде здійснюватися Міністерством охорони здоров’я.

Згідно з попередніми результатами, 65,2% проголосували за легалізацію евтаназії, а 33,8% — проти. Водночас 46,1% новозеландців проголосували за легалізацію каннабіса, а 53,1% проголосували проти.

За результатами голосування Нова Зеландія стала сьомою країною в світі, що легалізувала евтаназію.

Раніше ми розповідали, що у Північній Ірландії набули чинності зміни до законодавства, які декриміналізують аборти і одностатеві шлюби. Північна Ірландія стала останнім регіоном Великобританії, який узаконив гей-шлюби і аборти.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь