Спецпроєкти

NASA разом з Nokia проводитимуть інтернет на Місяць


Минулого тижня агентство NASA оголосило про початок конкурсу Tipping Point. У межах цього конкурсу NASA реалізовуватиме низку проєктів загальною вартістю 370 мільйонів доларів.

Нещодавно космічне агентство заявило про готовність профінансувати проєкт Nokia на 14,1 мільйона доларів.

Про це йдеться в пресрелізі Nokia.

Ця співпраця – частина однойменної програми NASA Tipping Point, за допомогою якої агентство сподівається прискорити розвиток космічних технологій завдяки роботі з приватними фірмами.

Космічне агентство зазначає, що «перша система зв’язку LTE / 4G у космосі буде мати ключове значення для програми Artemis».

У 2024 році NASA планує місію Artemis III, в межах якої доставить людей на Місяць. Якщо все піде за планом, то космонавти прибудуть на супутник, де вже буде «робочий інтернет».

Дослідницький підрозділ Nokia Bell Labs об’єднається з приватною компанією Intuitive Machines для розробки системи 4G-мережі. Компанія має намір створити базову станцію LTE, користувальницьке устаткування і радіочастотні антени. Розгортання 4G-мережі важливо не тільки для здійснення комунікацій і передачі даних, а також для управління місячними роверами, навігації в реальному часі і передачі відео високої чіткості.

Це також забезпечить можливості голосового і відеозв’язку, телеметрії і передачі біометричних даних.

Раніше ми розповідали, що компанія SpaceX мільярдера Ілона Маска вирішила зняти перший у світі бойовик у космосі. У ньому зніметься голлівудський актор Том Круз. Це буде перший художній фільм, який знімуть у космосі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь