Спецпроєкти

У Мін’юсті підрахували, скільки неповнолітніх українок та українців взяли шлюб цьогоріч


Від початку 2020 року дозвіл на шлюб отримали майже пів тисячі неповнолітніх громадян України – 472 дівчат і 14 юнаків.

Таку статистику наводить Мін’юст.

Загалом шлюбний вік в Україні починається від 18 років, проте в деяких випадках дозвіл на шлюб можуть отримати і 16-річні. Неповнолітні можуть виходити заміж або одружуватися лише з дозволу суду.

«Протягом січня–вересня 2020 року в Україні 486 неповнолітніх за рішенням суду отримали право на шлюб. З них 472 жінки і 14 чоловіків. У міській місцевості право на шлюб отримали 210 осіб, у сільській – 276», – повідомила заступниця Міністра юстиції щодо державної реєстрації Ольга Онищук.

Чіткого переліку підстав для надання неповнолітнім дозволу на шлюб законодавство не передбачає. Проте найчастіше суд дає «добро», якщо неповнолітня чекає на дитину або вже народила, а також якщо пара фактично живе разом.

Суд зобов’язаний повідомити батьків або опікунів, що неповнолітні подали заяву для отримання дозволу на шлюб. Разом з тим негативне ставлення до такого шлюбу з боку дорослих не може бути підставою для відмови в задоволенні заяви.

Раніше ми розповідали, що багато наречених мріють бути схожими на принцес у день весілля. Бренд Allure Bridals та Disney вирішили втілити цю мрію в реальність і випускають дві лінійки весільних суконь, натхнених принцесами з мультфільмів виробництва Disney.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь