Спецпроєкти

Нове життя театру. Розповідаємо про перший в Україні онлайн-спектакль з використанням 3D-технологій


В Україні запустили інноваційний артпроєкт «Театр 360 градусів». У межах проєкту вперше покажуть відеоверсії театральних постановок, куди інтегровані 3D-копії акторів і декорацій. Поєднання сучасних технологій з класичним сценічним мистецтвом зробить театр доступним кожному українцю.

Розповідаємо про проєкт докладніше, зокрема про те, коли і де можна подивитися першу постановку онлайн.

Автори ідеї 

Творці проєкту – українська актриса Даша Малахова і продюсерка Наталія Чижова. Вони ставлять перед собою глобальну мету: зробити театр доступним, об’єднавши класику і сучасні технології і створивши новий вид візуального мистецтва.

За словами організаторів, світовий та український театр переживають складний час через карантинні обмеження. Тому зараз так важливо привернути увагу до режисерів та акторів, які створюють яскраві авангардні вистави. 

Саме вихід в онлайн може розширити глядацьку авдиторію до сотень тисяч, що підвищить інтерес глядача і прискорить розвиток театральної індустрії у країні.

«Тепер театр можна відвідувати зі свого смартфона або комп’ютера, не виходячи з дому,коментує Даша Малахова.Я хочу, щоб люди полюбили театр онлайн і прийшли в офлайн. До того ж так ми зможемо в десятки разів розширити авдиторію, яка побачить роботу великої творчої команди».

«Проєкт “Театр 360 градусів” покликаний показати всю багатогранність театрального мистецтва. Адже, навіть перебуваючи у залі театру, глядач спостерігає картину тільки з одного ракурсу, – розповідає Наталія Чижова. – Ми розширимо пізнання про український театр на всі 360 градусів і покажемо, що театр – це історія про інновації, безмежну фантазію та ф’южн».

Хто долучився до створення і як це було?

Режисурою 3D-анімації займалася команда Deep 3D Studio. За зйомку 1,5-годинного спектаклю у театрі, яка тривала дві доби, відповідали Strumer Production, а партнером у менеджменті проєкту виступила Plombir Event Company. 

Якщо ви хотіли б побачити процес знімання на власні очі, а також зазирнути за лаштунки – це незабаром можна буде зробити. Процес створення діджитал-проєкту покажуть у межах Making-of – серії коротких документальних фільмів, подивитися які можна на YouTube-каналі проєкту.

«Унікальність проєкту полягає і в його інноваційності. Вперше в Україні (а може, й у світі) в театральний спектакль будуть впроваджені 3D копії акторів. Технологія, яка використовується в Голлівуді, покаже все те, що не можна передати словами. А це багато чого вартує», – кажуть Валентин Кондратюк, режисер відеоверсії, і Андрій Компанієць, режисер 3D-анімації.

Перша постановка онлайн – яка і коли?

Першою онлайн-виставою будет «Камінний господар». Поетичну драму Лесі Українки адаптував до сучасних реалій український режисер Іван Уривський.

«За кілька місяців Україна відзначатиме 150-річчя від дня народження Лесі Українки, – ділиться Іван Уривський, режисер вистави. – Тому я радий, що саме “Камінний господар” першим оновиться у межах проєкту. Упевнений, це додасть йому вагомости і продовжить життя вистави».

Сама прем’єра відбудеться 17 листопада. Онлайн-вистави після цього триватимуть щодня, і перші 10 покажуть безкоштовно. Щоб отримати квитки, потрібно зареєструватися на сайті проєкту

Стежити за анонсами вистав і новинами проєкту можна на офіційній Facebook-сторінці Театр 360 градусів.

А хто підтримує проєкт?

За словами продюсерів, вони шукали спонсорів своїми силами. Так, до підтримки проєкту долучилися Київстар, Visa, ARARAT і glo™, які сприяють розвитку театральної індустрії в Україні. 

Завдяки мобільному інтернету 4G від Київстар театр стає ближчим до глядача, адже дивитися онлайн-вистави можна прямо зі свого смартфона будь-де і будь-коли. Компанія Visa створила платформу #ПідтримайСвоїх, щоб допомагати малому бізнесу та культурним проєктам у діджитал трансформації в умовах, коли більшість офлайн-проєктів зупинилися. Бренд ARARAT виступає за об’єднання традицій і трендів, створюючи інноваційний продукт. Інноваційний бренд glo™ створює нові продукти, нову культуру та нові можливості, залучаючи дві протилежні сили до співіснування, які у поєднанні перетворюються на абсолютно унікальний досвід. І саме таким досвідом є «Театр 360 градусів».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь