Спецпроєкти

В Україні нові правила вступу до ВНЗ. Що зміниться?


Міністерство освіти і науки вирішило змінити умови проведення основного етапу вступної кампанії до вищих навчальних закладів наступного року. Так, його перенесли на липень. 

Очільник МОН Сергій Шкарлет зазначив – відповідне рішення ухвалили, щоб члени приймальних комісій та абітурієнти отримали змогу відпочити напередодні старту нового навчального року.

Наразі невідомо, як розвиватиметься ситуація з поширенням коронавірусу, проте в будь-якому разі вступники зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді.

Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій.

Також планують зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису.

Вступникам на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія» потрібно набрати не менше ніж 150 балів на ЗНО з другого і третього конкурсних предметів. Вимога не поширюватиметься на тих, чий конкурсний бал буде вищий від 175.

Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика. Третім абітурієнт може вибрати біологію, хімію або фізику.

Вступникам на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування потрібно здавати ЗНО з української мови та літератури, а абітурієнти, що обрали інші спеціальності, зможуть проходити тестування тільки з української мови.

Сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018–2020 років можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Крім того, у 2021 році для більшості спеціальностей розширять перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватися як третій конкурсний предмет.

Вступник зможе подати на небюджетні конкурсні пропозиції не більше ніж 30 заяв.

Для вступників на магістратуру потрібно здавати єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ). Разом з тим тепер заклад зможе збільшити вагу бала з професійного іспиту, залишивши на іспит з іноземної мови не менше 25%.

Вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020 і 2021 років, а результати єдиного професійного вступного випробування – тільки 2021 року.

Раніше ми повідомляли, що в майбутньому чисті гуманітарні спеціальності в Україні, як і в усьому світі, відійдуть на другий план. Більш затребуваними стануть технічні та інженерні навички, а також біологічний напрям.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь