Спецпроєкти

Інформацію про померлих за кордоном українців тепер можна знайти на одній платформі


Міністерство закордонних справ України та Український інститут національної пам’яті розробили новий онлайн-сервіс. У ньому можна відстежити місця поховання українських емігрантів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Сервіс «Віртуальний некрополь української міграції» містить дані про 2645 поховань українців політичної та мистецької еліти на 287 кладовищах світу. Інформацію про людину можна віднайти за ім’ям та прізвищем, датою чи місцем народження або смерти. Також користувачі мають змогу переглянути розташування могил чи певного кладовища на карті. Про кожного похованого створена окрема сторінка з біографією, координатами та фотографією могили, а також інформацією про її стан.

Ресурс створили за підтримки доброчинного фонду «Героїка». Над ним працювали понад три роки. Мета проєкту – створити єдину базу місць поховань видатних діячів української історії, науки, культури і дипломатії для відродження історичної пам’яті українців.

Раніше ми розповідали, що Євросоюз виділив 9,6 млн євро на цифрову трансформацію України. Йдеться про проєкт EU4DigitalUA.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь