Спецпроєкти

Вперше у світі вакцина від коронавірусу показала 90% ефективности


Попередні дослідження свідчать, що перша ефективна вакцина проти коронавірусу може захистити понад 90% людей від зараження COVID-19. Компанії, які розробили її – Pfizer та BioNTech, – назвали це «великим днем для науки та людства».

Про це повідомила пресслужба компанії Pfizer.

Цю вакцину протестували на 43 500 людей у ​​шести країнах, і не було жодних проблем з її безпечністю.

Тепер розробники планують до кінця місяця подати заявку на екстрене схвалення використання вакцини. Новину в науковій спільноті сприйняли з ентузіазмом, і деякі вчені припускають, що життя може нормалізуватися до весни.

«Я, мабуть, перший, хто це скаже, але говорю це доволі впевнено», – сказав сер Джон Белл, професор медицини в Оксфордському університеті.

Вакцину розглядають як найкращий спосіб відмовитися від обмежень, які протягом останнього року впливали на життя населення у всіх куточках планети. На останньому етапі тестування наразі перебувають майже десять вакцин, але ця першою показала такі результати. Вона використовує цілком експериментальний підхід, який містить введення частини генетичного коду вірусу з метою тренування імунної системи.

Попередні випробування показали, що вакцина тренує організм виробляти як антитіла, так і так звані Т-клітини для боротьби з коронавірусом. Щеплення потрібно робити двічі з інтервалом три тижні. Випробування у США, Німеччині, Бразилії, Аргентині, Південній Африці та Туреччині показали, що за сім днів після другої дози вакцини організм отримує 90% захисту.

Pfizer вважає, що зможе поставити 50 мільйонів доз до кінця цього року та приблизно 1,3 мільярда до кінця 2021 року.

Раніше ми розповідали, що в Міністерстві охорони здоров’я порахували, що вакцина проти коронавірусу коштуватиме українцям приблизно 40 доларів за дозу. Такі підрахунки попередні, адже кінцева ціна на вакцину від COVID-19 станом на сьогодні ще не сформована.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь