Спецпроєкти

Звукова сорочка та кубик Рубіка шрифтом Брайля: добірка гаджетів для людей з інвалідністю


3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Завдяки інноваційному прориву та  спеціальним технологіям життя таких людей можна значно полегшити.

Створили добірку пристроїв для людей з інвалідністю, які дійсно вражають.

Кубик Рубіка мовою Брайля

Кубик Рубіка це відома іграшка-головоломка, яку організація Braillecube модифікувала та зробила доступною для незрячих людей. Завдяки цьому девайсу людина може читати пальцями та відчувати звичні нам кольорові квадратики на дотик.

Перші літери кольору записуються на кубі шрифтом Брайля в такому ж розташуванні, як і на оригінальному кубі. Поверхня покрита білою матовою плівкою, на якій буква кольору друкується спеціальним УФ-чорнилом. Цю фарбу ретельно наносять шарами, щоб створити приємну дотичну поверхню.

Фактично ми бачимо абсолютно білий куб, скласти який неможливо без знання шрифту Брайля. 

Дисплей Брайля Hims Edge 40

Дисплей Braille Edge 40 − пристрій, який зчитує дані з екрана комп’ютера та перетворює їх на шрифт Брайля. Це допомагає незрячим людям легко керувати своєю щоденною діяльністю.

У програму вбудовані блокнот, калькулятор, секундомір, таймер і будильник, які можна використовувати, не підключаючись до ПК чи смартфона. Програма нагадує про важливі дати та зустрічі і переписує книгу, яку хоче прочитати людина, шрифтом Брайля. 

EDGE 40 розуміє 13 різних мов та живиться від акумулятора, який потрібно заряджати кожні 20 годин. Коштує гаджет приблизно $3100.

Клавіатура Lucy 4

Клавіатура Lucy 4пристрій, призначений для людей з руховими порушеннями. Програма дозволяє працювати за комп’ютером та виконувати дії за допомогою лазерного вказівника, прикріпленого до пари окулярів, тож рухом голови можна вибрати потрібний параметр на екрані.

Після підключення до ПК або ноутбука програма запускає програми, у ній можна користуватися інтернетом, переглядати електронні листи та навіть грати в ігри.

Завдяки ергономічному дизайну та розумному розташуванню літер користувачеві потрібно рухати головою лише на кілька сантиметрів. Ідеального управління програма не потребує.

Коштує такий девайс приблизно $2000. 

 

Ложка проти струшування

Уявіть, що ви піднесли ложку з їжею до рота, а ваша рука трясеться так, що  все розливається на поверхню. Повсякденне життя – особливий виклик для людей з порушеннями рухового апарату, травмою хребта, інсультом або хворобами, що спричиняють тремор: хвороба Гантінгтона та Паркінсона.

2013 року компанія Liftware представила електронну ложку Steady, яка вирішує цю проблему. Програма девайсу використовує мікрочіп та датчики для виявлення сили та напрямку тремтіння руки, а потім рухається в протилежний напрямок для протидії струсу.

2014-го року Google придбав цей стартап та інтегрував його у підрозділ компанії Verily Life Sciences. У тестуванні пристрою брали участь люди з порушенням руху, завдяки чому трохи згодом компанія створила покращену версію пристрою − Liftware

Нова ложка-бот має електронну ручку, яка розпізнає положення, в якому перебуває рука. Кінець ручки автоматично рухається, щоб підтримувати ложку рівно та протидіяти тремтінню, коли вона піднімається до рота. Пристрій можна використовувати з різними насадками – виделкою або ложкою для супу. 

Автором ідеї ґаджета був Анупам Патак, доктор філософії в Університеті Мічігану. Пристрій повинен був допомагати солдатам після травми рівно тримати в руках гвинтівку.

Google Glass

Паралельно з функціями головного дисплея Google Glass також виконує роль допоміжного пристрою для людей, які погано чують або не чують зовсім. Програма може перекласти розмову на субтитри в режимі реального часу. Таким чином пристрій цілком усуває бар’єр у спілкуванні між двома людьми.

Окуляри можна використовувати і незрячим людям. Спеціальні налаштування дають можливість частково або повністю розпізнавати обличчя інших людей та навіть їхні емоції й міміку.

Компанія нанонаукових технологій Brain Power створила програмне забезпечення, яке перетворило Google Glass на першу у світі систему штучного інтелекту для людей з аутизмом. Система пристрою допомагає навчитися таким важливим навичкам, як розшифрування емоцій, стійкий зоровий контакт, соціальна зацікавленість та контроль поведінки.

Однак Google Glass заборонені для ввезення в Україну. Служба безпеки України класифікує окуляри з вмонтованою камерою як недозволене у вільному обігу шпигунське обладнання для прихованого отримання інформації.  Правопорушникам загрожує до 7 років ув’язнення.

Звукова сорочка 

Звукова сорочка − тактильний пристрій, що допомагає людям, які не чують, відчувати музику шкірою.  Пристрій розроблений компанією Cutecircuit.

У тканину одягу вбудовані оптичні датчики. Вони перекладають звук у режимі реального часу на тактильну мову, унікальну для кожного музичного твору.

«За допомогою цієї сорочки можна відчути звук скрипки на руках і барабани на спині. Це абсолютно нове відчуття, яке гарантовано здивує та вразить людей, що не чують», – пояснюють у Сutecircuit. 

До того ж така звукова сорочка дуже приємна на дотик, адже створена з використанням спеціального еластичного текстилю. Проводи інтегровані всередину тканини. Розробники пристрою повідомляють, що її візуальний дизайн є метафорою взаємозв’язку між вібраціями та звуковими хвилями, що модулюються на різних частотах. 

Коштує така сорочка $3700.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь