Спецпроєкти

7 функцій комп’ютерної миші, про які ви могли не знати


Серйозно? Ми живемо у 2020 році – хто не знає, як юзати мишу? І взагалі нині ера тачпадів та керування жестами, а миша поступово вмирає.

Може, воно й так. Але правда в тому, що стара-добра миша справді зручна. А ще в тому, що більшість з нас не здогадуються про приховані функції, які можуть значно полегшити роботу з ПК та лептопами. З нагоди дня народження комп’ютерної миші (а їй вже виповнилося 52 рочки) ми зібрали найцікавіші з них.

Виділення великої частини тексту

Якщо вам потрібно виділити текст на довгій сторінці, використовуйте таку комбінацію: клацніть мишкою на початку потрібного місця, потім перейдіть у кінець необхідного виділення і клацніть ще раз, але утримуючи при цьому затиснутий Shift. Весь простір між двома кліками виділиться.

Переходи назад-вперед у браузері

Так, це також звучить дивно – у браузері є кнопки, на які можна натиснути та перегорнути сторінки. Однак можна впоратись і без них – просто затиснути Shift і покрутити колесо миші вперед або назад. Якщо довести до автоматизму, це займатиме менше часу, ніж спеціальні кнопки у браузері.

Збільшення і зменшення масштабу

На цю функцію ви, певно, могли натрапити випадково. За допомогою миші можна змінювати масштаб відображення відкритої сторінки. Для цього потрібно покрутити скрол із затиснутою одночасно на клавіатурі кнопкою CTRL. Цей спосіб працює у великій кількості програм, зокрема в багатьох застосунках для перегляду зображень.

Подвійний та потрійний клік

Ви в курсі, що для виділення слова потрібно два рази швидко по ньому клацнути мишкою. Однак якщо ви виконаєте потрійне клацання, то зможете виділити відразу цілий абзац тексту. Спробуйте, це набагато зручніше, ніж тягнути курсором виділення до кінця абзацу.

Перетягування правою кнопкою миші

Щоб перемістити файли у Windows, зазвичай використовують метод drag’n’drop – беруть елемент, перетягують у потрібне місце і там відпускають. Однак можна зробити те ж саме правою кнопкою – і тоді ми побачимо контекстне меню, що дозволяє не тільки перемістити, а й скопіювати файл, а також створити ярлик у потрібному місці.

Вибір декількох фрагментів у тексті

Якщо ви працюєте з довгим текстом, у якому необхідно вирізати тільки певні фрагменти, зовсім не обов’язково робити це поштучно. Можна затиснути клавішу CTRL і виділяти потрібні слова, пропозиції, абзаци. Потім скопіювати все це одним махом у потрібне місце.

Відкриття посилань у новій вкладці

Так, щоб відкрити посилання в новій вкладці, можна натиснути середню кнопку миші. Однак, якщо колесо зламалось і не клацає, то корисно згадати – звичайний клік із затиснутою кнопкою CTRL дає такий самий результат.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь